SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR în semifinale la MADRID - LIVESCORE

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. Simona Halep joacă în această seară semifinala turneului de la Madrid, începând cu ora 21.00. Puteți urmări meciul în format LIVESCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-0. Simona Halep o termină pe Samantha Stosur în 50 de minute! Jucătoarea noastră va juca în finală!

5-0. Extraordinar! Simona este la doar un game distanță de victorie!

4-0. Samantha Stosur este prăbușită total! Simona mai câștigă un game și se apropie rapid de calificarea în finală!

3-0. Simona este peste tot! Mai face un break și își mărește avantajul.

2-0. Simona câștigă încă un game. Jucătoarea noastră este în formă!

1-0. Simona începe al doilea set cu un break și conduce!

- A început setul 2

6-2. Simona Halep câștigă primul set al meciului cu un game alb!

5-2. Simona Halep reușește din nou break-ul! Simona a câștigat un game în care Stosur a făcut trei mari greșeli neforțate.

4-2. Bravo Simona! Jucătoarea noastră se desprinde la două game-uri.

3-2. Simona reușește break-ul și preia conducerea! Urmează la serviciu și are șansa de a se desprinde!

2-2. Simona Halep câștigă și ea pe serviciul său și egalează.

1-2. Australianca câștigă din nou pe serviciul ei. În acest game, Simona a avut un prim acces de furie.

1-1. Simona Halep egalează!

0-1. Samantha Stosur câștigă primul game al meciului.

- A început setul 1.

- Cele două jucătoare au intrat pe teren și se încălzesc.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. Partida se va disputa pe terenul central, urmând a fi a patra a zilei.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. "O știu foarte bine pe Sam foarte bine. Am jucat de câteva ori cu ea. Vreau să fiu pregătită și să mă relaxez. Eu vreau să îmi fac treaba așa cum trebuie și să îmi fac jocul. Darren a văzut meciul lui Stosur cu Țig și vom decide împreună ce tactică voi alege" a declarat Simona Halep, potrivit DolceSport.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. Halep și Stosur s-au duelat de șase ori până acum, scorul fiind egal, 3-3. Ultimul meci a avut loc în 2013, în Bulgaria, la turneul de la Sofia, când românca s-a impus în trei seturi, scor 2-6, 6-2, 6-2.

ÎSIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. n sferturile turneului de la Madrid, Halep a trecut de Irina Begu, scor 6-3, 0-6, 6-1, iar Stosur a învins-o pe Patricia Țig, scor 6-3, 6-4.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR - LIVESCORE. În cea de-a doua semifinală se vor duela Laura Chirico și Dominika Cibulkova.