Rezultate Europa League, marți și miercuri. Astăzi ultimele partide

Descriere foto:

Astăzi au loc ultimele partide din Europa League, turul al doilea preliminar. Mai jos sunt rezultatele de marți și miercuri.

Slovan Bratislava a învins campioana Kosovo, Feronikeli, cu scorul de 2-1, miercuri, pe teren propriu, într-un meci din prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Nono (9) şi Andraz Sporar (61 - penalty) au marcat pentru slovaci, în timp ce golul oaspeţilor a fost reuşit de Mendurim Hoti (67).

Rezultate Europa League:


Marţi 23 iulie
FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) - Lincoln FC (Gibraltar) 2-0
HB Torshavn (Feroe) - Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 2-2
Skendija 79 (Macedonia de Nord) - F91 Dudelange (Luxemburg) 1-2
FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kazahstan) 0-0
Tre Penne (San Marino) - Suduva Marijampole (Lituania) 0-5.

Miercuri 24 iulie
Slovan Bratislava (Slovacia) - Feronikeli (Kosovo) 2-1


Joi 25 iulie se vor disputa partidele:
Piunik Erevan (Armenia) - FK Jablonec (Cehia)
FK Ventspils (Letonia) - Gzira United (Malta)
Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia)
AEK Larnaca (Cipru) - Levski Sofia (Bulgaria)
KF Partizani Tirana (Albania) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova)
FC Utrecht (Olanda) - NK Zrinjski (Bosnia)
Cihura Sacihere (Georgia) - Aberdeen FC (Scoţia)
Honved Budapesta (Ungaria) - Universitatea Craiova (România)
Haugesund (Norvegia) - Sturm Graz (Austria)
Lechia Gdansk (Polonia) - Broendby IF (Danemarca)
FK Molde (Norvegia) - FK Cukaricki (Serbia)
Arsenal Tula (Rusia) - Neftci Baku (Azerbaidjan)
Yeni Malatyaspor (Turcia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Flora Tallinn (Estonia) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Mlada Boleslav (Cehia) - Ordabasî Şimkent (Kazahstan)
Alaşkert FC (Armenia) - FCSB (România)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Esbjerg fB (Danemarca)
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - NK Osijek (Croaţia)
Hapoel Beer Sheva (Israel) - Kairat Almatî (Kazahstan)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - Spartak Trnava (Slovacia)
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Partizan Belgrad (Serbia)
IFK Norrkoeping (Suedia) - FK Liepaja (Letonia)
MOL Fehervar FC Szekesfehervar (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Piast Gliwice (Polonia) - Riga FC (Letonia)
FC Lucerna (Elveţia) - KI Klaksvik (Feroe)
KAA Gent (Belgia) - FC Viitorul Constanţa (România)
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Atromitos (Grecia)
Aris Salonic (Grecia) - AEL Limassol (Cipru)
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)
AZ Alkmaar (Olanda) - BK Haecken (Suedia)
NK Domzale (Slovenia) - Malmoe FF (Suedia)
Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zaria Lugansk (Ucraina)
RC Strasbourg (Franţa) - Maccabi Haifa (Israel)
Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Crusaders Belfast (Irlanda de Nord)
Torino FC (Italia) - Debrecen VSC (Ungaria)
Legia Varşovia (Polonia) - KuPS Kuopio (Finlanda)
Espanyol Barcelona (Spania) - Stjarnan (Islanda)
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) - Apollon Limassol (Cipru)
Valur Reykjavik (Islanda) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria).

Citește și: Alaşkert-FCSB. Lucian Filip laudă echipa adversă, dar "pretențiile sunt mari"

 

 


Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.26