Rezultate Europa League, marți și miercuri. Astăzi ultimele partide

Astăzi au loc ultimele partide din Europa League, turul al doilea preliminar. Mai jos sunt rezultatele de marți și miercuri.

Slovan Bratislava a învins campioana Kosovo, Feronikeli, cu scorul de 2-1, miercuri, pe teren propriu, într-un meci din prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal.

Nono (9) şi Andraz Sporar (61 - penalty) au marcat pentru slovaci, în timp ce golul oaspeţilor a fost reuşit de Mendurim Hoti (67).

Rezultate Europa League:


Marţi 23 iulie
FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) - Lincoln FC (Gibraltar) 2-0
HB Torshavn (Feroe) - Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 2-2
Skendija 79 (Macedonia de Nord) - F91 Dudelange (Luxemburg) 1-2
FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kazahstan) 0-0
Tre Penne (San Marino) - Suduva Marijampole (Lituania) 0-5.

Miercuri 24 iulie
Slovan Bratislava (Slovacia) - Feronikeli (Kosovo) 2-1


Joi 25 iulie se vor disputa partidele:
Piunik Erevan (Armenia) - FK Jablonec (Cehia)
FK Ventspils (Letonia) - Gzira United (Malta)
Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia)
AEK Larnaca (Cipru) - Levski Sofia (Bulgaria)
KF Partizani Tirana (Albania) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova)
FC Utrecht (Olanda) - NK Zrinjski (Bosnia)
Cihura Sacihere (Georgia) - Aberdeen FC (Scoţia)
Honved Budapesta (Ungaria) - Universitatea Craiova (România)
Haugesund (Norvegia) - Sturm Graz (Austria)
Lechia Gdansk (Polonia) - Broendby IF (Danemarca)
FK Molde (Norvegia) - FK Cukaricki (Serbia)
Arsenal Tula (Rusia) - Neftci Baku (Azerbaidjan)
Yeni Malatyaspor (Turcia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Flora Tallinn (Estonia) - Eintracht Frankfurt (Germania)
Mlada Boleslav (Cehia) - Ordabasî Şimkent (Kazahstan)
Alaşkert FC (Armenia) - FCSB (România)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Esbjerg fB (Danemarca)
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - NK Osijek (Croaţia)
Hapoel Beer Sheva (Israel) - Kairat Almatî (Kazahstan)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - Spartak Trnava (Slovacia)
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Partizan Belgrad (Serbia)
IFK Norrkoeping (Suedia) - FK Liepaja (Letonia)
MOL Fehervar FC Szekesfehervar (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Piast Gliwice (Polonia) - Riga FC (Letonia)
FC Lucerna (Elveţia) - KI Klaksvik (Feroe)
KAA Gent (Belgia) - FC Viitorul Constanţa (România)
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Atromitos (Grecia)
Aris Salonic (Grecia) - AEL Limassol (Cipru)
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)
AZ Alkmaar (Olanda) - BK Haecken (Suedia)
NK Domzale (Slovenia) - Malmoe FF (Suedia)
Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zaria Lugansk (Ucraina)
RC Strasbourg (Franţa) - Maccabi Haifa (Israel)
Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Crusaders Belfast (Irlanda de Nord)
Torino FC (Italia) - Debrecen VSC (Ungaria)
Legia Varşovia (Polonia) - KuPS Kuopio (Finlanda)
Espanyol Barcelona (Spania) - Stjarnan (Islanda)
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) - Apollon Limassol (Cipru)
Valur Reykjavik (Islanda) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria).

Citește și: Alaşkert-FCSB. Lucian Filip laudă echipa adversă, dar "pretențiile sunt mari"

 

 

Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.28