LIVE SCORE ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS în TURUL 2 la Katowice, MIERCURI, de la 14:30

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Andreea Mitu a fost înfrântă de Kirsten Flipkens în optimile de finală ale turneului WTA de la Katowice (Polonia) în două seturi.

0 - 0

SETUL 1 ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Primul set a fost câștigat de Kirsten Flipkens cu scorul de 6-1.

0 - 0

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Andreea Mitu (110) și Kirsten Flipkens (Belgia, 59) nu s-au mai întâlnit până acum.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Andreea Mitu s-a calificat, cu emoții, în optimile de finală ale turneului WTA de la Katowice (Polonia), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, luni, după ce a dispus cu 4-6, 6-2, 7-5 de elvețianca Romina Oprandi.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Mitu (24 ani, 110 WTA) a obținut victoria la capătul unui meci care a durat o oră și 51 minute, în fața unei adversare de 30 de ani, aflată pe locul 134 în lume, dar care în 2013 era pe locul 32 în ierarhia WTA.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Primul set a fost echilibrat, după break-uri reușite în primele două ghemuri de cele două jucătoare, Oprandi a câștigat din nou pe serviciul româncei la scorul de 4-4, iar apoi a încheiat setul în 35 de minute.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. În setul secund, Mitu a înclinat balanța la 3-2, printr-un break (4-2), iar apoi a salvat două mingi de break și nu a mai cedat inițiativa, adjudecându-și setul cu 6-2, în 27 de minute.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. În decisiv, Andreea Mitu a condus cu 1-0 și 2-1, însă Oprandi a luat trei ghemuri la rând și s-a desprins la 2-4. Mitu s-a mobilizat, și-a câștigat serviciul, apoi a reușit un break la zero și a preluat conducere cu 5-4 după ce și-a făcut din nou serviciul. Elvețianca a egalat la 5-5, după care Andreea Mitu a fost nevoită să salveze trei mingi de break, a făcut 6-5 în cele din urmă, iar apoi s-a impus cu 7-5.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Andreea Mitu va juca și la dublu, alături de Elena Bogdan, adversarele din runda inaugurală fiind Naomi Broady (Marea Britanie) și Alicja Rosolska (Polonia). Acest meci nu va începe mai devreme de ora 19:00.

ANDREEA MITU - KIRSTEN FLIPKENS LIVE SCORE. Meciul dintre Andreea Mitu și Kirsten Flipkens va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO cu începere de la ora 14:30.