Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul, rezultat final

Foto fcviitorul.ro

Nou-promovata ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins echipa FC Viitorul Constanța cu scorul de 1-0, sâmbătă, 5 august, într-un meci din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat în prelungiri de Attila Hadnagy (90+2), după o pasă lungă primită de la Patrick Petre.

FC Viitorul, aflată la al treilea eşec consecutiv în toate competiţiile), a jucat din minutul 78 în inferioritate numerică, după ce francezul Kevin Boli, în premieră căpitan al echipei constănţene, a primit al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul a jucat din minutul 78 în inferioritate numerică, după ce francezul Kevin Boli, în premieră căpitan al echipei constănțene, a primit al doilea cartonaș galben.

Meciul a avut un duel între frații Claudiu Herea (Sepsi OSK) și Ovidiu Herea (FC Viitorul).

În cealaltă partidă, CFR Cluj a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu scorul de 2-0 (2-0), în deplasare.Clujenii, care au trei victorii consecutive fără gol primit, s-au impus prin golurile înscrise de Juan Emanuel Culio (22 - penalty) şi Ovidiu Hoban (33).