Irina Begu, învinsă în sferturile turneului WTA de la Charleston

Irina Begu a fost învinsă fără drept de apel de germanca Angelique Kerber, principala favorită, cu 6-2, 6-3, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Charleston (Carolina de Sud), cu 687.900 dolari.

Irina Begu a parasit turneul de la Charleston (SUA) in sferturile de finala. Sportiva noastra a fost invinsa de ocupanta locului 2 in clasamentul WTA, Angelique Kerber, scor 6-2, 6-3.

Irina a acuzat o oarecare stare de oboseala si nu a putut face fata intr-un meci in care a intalnit o adversara mult mai valoroasa. Kerber a servit perfect in aceasta intalnire si nu si-a pierdut serviciul niciodata, scrie ziare.com.

Irina ramane insa cu al doilea turneu in care a reusit sa lege o serie de trei victorii la rand, dupa cel de la Miami, si arata ca a trecut peste problemele fizice din startul sezonului.

Pentru sportiva noastra urmeaza participarea in Fed Cup, in meciul Romania - Germania, unde are din nou sansa de a se duela cu Angelique Kerber.