IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE în TURUL 3 de la MADRID

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Irina Begu a învins-o pe Christina McHale în turul trei de la Madrid. Irina Begu a obținut o victorie senzațională în fața Christinei McHale după ce a luptat în trei seturi pentru fiecare punct.

3 - 2

3 - 1 Irina Begu câștigă teren în fața adversarei sale după 1-1 la seturi.

0 - 0

Update 13:00: Meciul dintre Irina Begu și Christina McHale va începe la ora 13:10.

-------------

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Este prima dată când Irina Begu și Christina McHale se duelează.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Irina Begu s-a calificat în optimi după ce a reușit o victorie extraordinară în fața jucătoarei spaniole Garbine Muguruza, cu 5-7, 7-6 (4), 6-3, luni seara, în runda a doua a turneului WTA Premier de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Irina Begu a reușit să se impună la capătul unui meci de două ore și 42 de minute, cu multe răsturnări de scor, în fața numărului patru mondial. Duminică, Irina Begu a avut nevoie de două ore și 32 de minute pentru a o elimina pe Eugenie Bouchard.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Irina Begu a avut un început excelent de meci, a condus cu 3-0, 4-1 și 5-3, dar a pierdut primul set cu 5-7. În setul al doilea, românca a condus cu 5-2, dar Muguruza a întors scorul, 5-6, însă Begu a dus actul secund în tiebreak, unde s-a impus cu 7-4.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. În decisiv, Irina a condus cu 2-0, apoi iberica a întors scorul, 2-3, dar Begu a mai reușit un tur de forță, cu patru ghemuri consecutive câștigate, ultimul pe serviciul jucătoarei spaniole, care a comis două duble greșeli consecutive.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Dupa victoria cu Garbine Muguruza, Irina Begu a declarat că este obișnuită cu meciurile lungi: "Per total, sunt mulțumită pentru felul în care am luptat, indiferent dacă pierdeam sau câștigam. Am avut momente foarte bune în meci și momente mai puțin bune, dar sunt bucuroasă de această victorie".

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. De partea cealalta si americanca McHale a produs o mare surpriza in turul precedent. Ea a reușit să o elimini pe Karolina Pliskova, jucătoare aflată în mare formă și clasată în TOP 20 WTA.

IRINA BEGU - CHRISTINA MCHALE LIVE SCORE. Meciul dintre Irina Begu și Christina McHale este programat pentru luni, la ora 13:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.