EURO 2016. Germania - Slovacia LIVE SCORE

Germania şi Slovacia se întâlnesc într-unul dintre cele mai aşteptate meciuri din optimile de finală de la Euro 2016.

90' Toni Kroos (Germania)trimite balonul din afara careului şi se duce cu puţin peste bara transversală. Meciul s-a încheiat.

86' Un corner este executat de Mesut Ozil (Germania), dar defensiva este alertă şi reuşeşte să respingă mingea.

81'   Fanionul arbitrului asistent a fost ridicat pentru ofsaid când Lukas Podolski (Germania) a fost prin în poziţie neregulamentară de joc.

74' Mats Hummels (Germania) face slalom spre poartă dar un adversar iși face bine traba și degajează mingea.

63'  Unul dintre fundaşi blochează un şut în interiorul careului, dar Julian Draxler (Germania) preia mingea respinsă şi nu-i dă portarului şanse cu un şut în interiorul porții.

58' Juraj Kucka (Slovacia) încearcă să-l surprindă pe portar cu un şut bun, dar îi lipseşte mai multă precizie şi mingea trece cu mult peste bara transversală.

50' Juraj Kucka (Slovacia) primeşte o pasă şi îşi încearcă norocul cu un şut de la o distanţă de 22 metri de poartă. Şutul, care este direcţionat spre centrul porţii, este respins de Manuel Neuer care reuşeşte o apărare comodă.

48' Thomas Muller (Germania) s-a angajat într-o deposedare, dar arbitrul fluieră pentru o intrare neregulamentară.

46' Acest fault merită un card! Şi este galben arătat de arbitrul Szymon Marciniak lui vinovatul Joshua Kimmich (Germania).

43'Gol! Mario Gomez (Germania) trimite din apropiere mingea în plasă după ce a preluat o pasă. Asistat de Julian Draxler. Scorul este 2:0.

Mario Gomez (Germania) şutează balonul care trece linia porţii şi modifică scorul!

38' Julian Draxler (Germania) preia o pasă în interiorul careului şi trimite un şut care este blocat briliant de un fundaş.

35'  Joshua Kimmich (Germania) trimite o centrare în interiorul careului. Însă defensiva adversă elimină pericolul prin respingerea balonului.

34' Pasa lui Jonas Hector (Germania) în interiorul careului de penalti este interceptată de defensivă.

31' Jonas Hector (Germania) trimite o centrare în careu, dar fundaşul este alert şi respinge mingea.

28' Centrare foarte bună trimisă în careu de Mesut Ozil pentru Thomas Muller (Germania), dar lovitura sa de cap trece peste poartă.

18' Mesut Ozil (Germania) trimite un şut, dar ratează ţinta cu mult peste transversală.

13' Martin Skrtel (Slovacia) a încălcat regulile şi a primit un cartonaş galben, care îi este arătat de către Szymon Marciniak.

8': Boateng deschide scorul cu un șut de la circa 25 de metri, deviat ușor de un fundaș slovac, după un corner executat de Kroos.

5': debutul meciului respectă ”calculele hârtiei”: germanii s-au instalat în jumătatea de teren a slovacilor, care se apără pe trei linii și speră să dea lovitura pe contraatac.

A început meciul. Nemții au avut lovitura de start.

Partida este cu atât mai interesantă cu cât vine la puţin timp după ultimul duel direct, amicalul de pe 29 mai, de la Augsburg, încheiat cu succesul surprinzător al slovacilor, 3-1.

Germania (4-2-3-1): Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector - Kroos, Khedira - Muller, Ozil, Gotze - Gomez

Slovacia (4-1-4-1): Kozacik - Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan - Pecovsky - Mak, Kucka, Hamsik, Weiss - Duda