€ 5.0937
|
$ 4.3629
|
Curs valutar: € 5.0937
|
$ 4.3629
 

Doliu în sport. Nadia Comăneci: Un om deosebit
Autor: Anca Murgoci

nadia_comaneci_48230900

Doliu în sportul românesc!

Nicolae Vieru, fost preşedinte al Federaţiei Române de Gimnastică, a murit vineri, într-un spital din Bucureşti. În vârstă de 84 de ani, Nicolae Vieru suferea de cancer de prostată.

"Nicolae Vieru, nu numai o personalitate, ci şi o instituţie prin activitatea desfăşurată de decenii în slujba gimnasticii româneşti şi internaţionale, s-a stins din viaţă după o lungă şi grea suferinţă, în cursul zilei de astăzi (n.r. - vineri, 2 septembrie). Preşedinte de Onoare al Federaţiei Române de Gimnastică şi Vice-presedinte de onoare al Federaţiei Internaţionale de Gimnastică, Nicolae Vieru s-a stins la vârsta de 84 de ani, lăsând în urmă o impresionantă carieră şi o moştenire de nepreţuit pentru generaţii de sportivi şi tehnicieni", se arată pe site-ul Federaţiei Române de Gimnastică.

[citeste si]

La aflarea veştii, Nadia Comăneci a transmis: "Un om deosebit. Îţi vom duce dorul, dragă Nicolae Vieru. Dumnezeu să te odihnească".

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Unde vă petreceți Sfintele Paști?
Acasă
În vacanță, în țară
În vacanță, în străinătate
Trimite răspunsul
x close