Cupa României. Afumați - Craiova, dramatism total

Universitatea Craiova s-a calificat dramatic în sferturile Cupei României.

Optimile de finală ale Cupei României debutează astăzi. Primul duel, cel dintre Unirea Slobozia și Poli Iași, s-a încheiat cu victoria moldovenilor, scor 2-0. Craiova s-a calificat și ea după 3-2 cu Afumați, partidă tranșată după prelungiri.

Oltenii au tremurat serios în meciul disputat împotriva divizionarei secunde la Ploiești. CS Afumați a fost aproape să furnizeze surpriza, a condus cu 1-0, însă oltenii au trimis meciul în prelungiri, salvați de golul lui Gustavo din minutul 66, scrie GSP.

Lucrurile s-au complicat din nou pentru olteni, care s-au văzut conduși încă din startul primei reprize de prelungiri.

Soarta meciului a fost tranșată însă de Băluță, care a reușit o "dublă" de senzație în minutele 101 și 105, mai precizează sursa citată.