Bayern Munchen, dezastru. Umilință în fața marii rivale

Bayern a ajuns la patru meciuri consecutive fără succes şi la a doua înfrângere consecutivă în Bundesliga.

Bayern a cedat, scor 3-0, în dauna Borussiei Monchengladbach în etapa cu numărul şapte. Bavarezii au ajuns astfel pe locul 5, în timp ce Borussia Dortmund are acum patru puncte avans faţă de campioana en-titre, în fruntea clasamentului, informează Prosport. A fost meciul cu numărul 300 pentru Arjen Robben în tricoul lui Bayern.

Alassane Pléa a deschis scorul în minutul zece, cu un şut la colţul lung, care s-a oprit în plasa laterală. După alte şase minute, Hofmann a profitat de o eroare în defensiva gazdelor, l-a servit pe Stindl, iar Neuer s-a văzut învins pentru a doua oară.

Căpitanul lui Bayern a avut o reacţie nervoasă şi a ţipat preţ de secunde bune la colegii săi din defensivă. Hermann a închis tabela în minutul 83, când a punctat pentru 3-0. După eşecul cu 2-0 de la Berlin din etapa precedentă, în faţa Hertha-ei, Bayern ajunge la două etape consecutive fără gol marcat, mai scrie sursa citată.