„U” a câştigat cu 4-2 meciul cu Unirea Urziceni

Echipa „U” Cluj s-a impus clar în faţa Unirii Urziceni, cu scorul de 4-2 (1-1). Ardelenii au fost conduşi de două ori pe tabela de marcaj, dar au reuşit să întoarcă rezultatul în favoarea lor. Golurile au fost marcate de Cl. Niculescu, în minutul 34, Machado, în minutul 56, Ad. Cristea, în minutul 76, şi Voican, în minutul 90+2, respectiv Mihalcea, în minutele 15 şi 48. Partida s-a disputat la Bistriţa, pe terenul Gloriei. Din minutul 69, oaspeţii au jucat cu un om mai puţin, fundaşul Mera fiind eliminat, pentru două cartonaşe galbene. După acest rezultat„U Cluj ocupă locul 13, cu 24 de puncte, în timp ce Unirea Urziceni este pe poziţia a 17-a, cu 18 puncte.