Sportul - "U" Cluj 2-4. "Dubla" lui Maxim, insuficientă

sportul
sportul

Florin Maxim a reuşit să deschidă scorul pentru Sportul Studenţesc şi să mai marcheze o dată în finalul partidei cu Universitatea Cluj, însă "dubla" sa nu a putut acoperi handicapul lăsat de eliminarea lui Cheţan din minutul 19. Clujenii s-au impus cu 4-2. Maxim a deschis scorul reluând imparabil o lovitură liberă, la scurt timp după ce echipa sa a rămas în inferioritate numerică. Clujenii au întors însă Rapid scorul, intrând la cabine în avantaj după reuşitele lui Cristea şi Tony, informează Antena 3. Cei doi aveau să puncteze şi în repriza a doua, în timp ce Florin Maxim a transformat un penalty pe finalul partidei. Sportul rămâne în zona retrogradării cu numai 9 puncte, în timp ce U Cluj rămâne la 5 puncte în spatele lui Dinamo.