IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA

Irina Begu a obţinut una dintre cele mai mari victorii din carieră. Românca s-a impus în turul 2 la Roma în faţa favoritei 4, Victoria Azarenka, scor 6-3, 6-2.

SETUL 2:  IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE

6 - 2 Irina Begu a jucat extraordinar, un tenis la cel mai înalt nivel. Irina Begu a câștigat meciul cu Victoria Azarenka!

5 - 2 Scurtă pauză, iar apoi Irina Begu servește pentru câștigarea partidei.

5 - 1 Românca este fantastică și continuă operațiunea de demolare.

4 - 1 Irina Begu este de neoprit. S-a distanțat total de Victoria Azarenka. Este la două game-uri de victorie.

3 - 1 La o oră de la debutul partidei, Irina Begu își păstrează avantajul și face 3-1.

2 - 1 Game pentru Victoria Azarenka.

2 - 0 Sportiva continuă fabulos și conduce cu 2 - 0.

1 - 0 Irina Begu mai face un break și începe bine setul doi.

0 - 0 Servește Victoria Azarenka în debutul setului secund.

SETUL 1: IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE

6 - 3 Irina Begu pur și simplu și-a zdrobit adversara și a câștigat primul set cu scorul de 6 - 3 după 37 minute de joc.

5 - 3 Victoria Azarenka își face serviciul. Irina Begu servește acum pentru câștigarea primului set.

5 - 2 Al doilea as al Irinei Begu.

4 - 2 Game alb pentru Victoria Azarenka.

4 - 1 Irina Begu este peste tot! O spulberă pe Victoria Azarenka.

3 - 1 Irina Begu conduce cu 3 - 1.

2 - 1 Încă un game luat de Irina Begu.

1 - 1 Românca face rebreak și egalează.

0 - 1 Break izbutit de Victoria Azarenka!

0 - 0 Irina Begu servește prima în meciul cu Victoria Azarenka.

Update 12:00: Meciul dintre Irina Begu și Victoria Azarenka începe în aproximativ 10 minute.

-------

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Irina Begu o va întâlni în turul 2 pe belarusa Victoria Azarenka, numărul șase mondial.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Nu este prima dată când Irina Begu și Victoria Azarenka se duelează.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Victoria Azarenka a câștigat toate cele cinci întâlniri disputate până acum cu Irina Begu, ultima oară tot în turneul de la Roma, anul trecut (6-4, 5-7, 6-1), în optimi.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Irina Begu este încrezătoare în rezultatul meciulului cu Victoria Azarenka.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. "Îmi doresc revanşa. Mă bucur că am şansa să joc împotriva ei, e una dintre cele mai bune jucătoare. Vom vedea, sper să fie un meci frumos. Cred că şi-a îmbunătăţit jocul, serveşte mai bine, e mai agresivă. Dar şi eu sunt mai bine decât anul trecut: mental, fizic, ca joc. Ascensiunea mea continuă, încerc de la zi la zi să devin mai bună şi asta se vede şi în teren", a spus Irina Begu.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Irina Begu s-a calificat în turul 2 al turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2.707.664 dolari, după ce a învins-o luni, în runda inaugurală, pe rusoaica Margarita Gasparian, în două seturi, 6-3, 6-0.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Irina Begu (35 WTA) a avut o misiune ușoară în fața Margaritei Gasparian (52 WTA), de care a trecut după o oră și 5 minute. Românca a obținut astfel 12.645 de euro și 60 de puncte WTA.

IRINA BEGU - VICTORIA AZARENKA LIVE SCORE în TURUL 2 la ROMA. Meciul dintre Irina Begu și Victoria Azarenka este programat pentru miercuri. Începe la ora 12:00 și este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.