IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE la FLORIANOPOLIS

Irina Begu a învins-o pe Nao Hibino în două seturi cu scorul de 6 - 2; 6 -4. A fost nevoie de doar o oră și 10 minute pentru ca sportiva noastră să obțină victoria. Astfel, Irina Begu se califică în semifinalele turneului WTA Brasil Tennis Cup (Florianopolis).

De asemenea, Ana Bogdan (23 ani, 127 WTA) a reușit să se califice în premieră într-o semifinală de turneu WTA, după o victorie în două seturi simetrice, 6-3, 6-3, cu ucraineanca Liudmila Kicenok (24 ani, 363 WTA), venită din postura de lucky loser.

Fiecare româncă și-a asigurat un cec de 11.500 dolari și 110 puncte WTA. Ana Bogdan va juca în penultimul act contra unguroaicei Timea Babos (N. 6), care a dispus de letona Jelena Ostapenko (N. 4) în trei seturi, cu 4-6, 6-3, 6-2. Adversara Irinei Begu va fi nipona Naomi Osaka (N. 8) sau portoricana Monica Puig (a treia favorită).

SETUL 2 IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE

6 - 4 Irina Begu a câștigat și setul 2.

5 - 4

5 - 3

4 - 3 Nao Hibino revine în joc după ce a pierdut primul set.

SETUL 1 IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE

6 - 2 Irina Begu a câștigat primul set cu Nao Hibino, scor 6 - 2.

1 - 0

0 - 0 Meciul începe cu Irina Begu la serviciu.

Update 19:55 - Meciul va începe în circa 20 minute.

---

IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE la FLORIANOPOLIS. Irina Begu, a doua favorită a turneului, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de Florianopolis (Brazilia), dotat cu premii în valoare de 226.750 dolari, în urma victoriei în două seturi, 6-1, 6-2, înregistrată marți în fața braziliencei Paula Cristina Goncalves.

IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE la FLORIANOPOLIS. Irina Begu (25 ani, locul 31 WTA) a avut nevoie de 68 de minute pentru a se impune în fața lui Goncalves (25 ani, 177 WTA), asigurându-și un cec în valoare de 6.175 dolari și 60 de puncte WTA.

IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE la FLORIANOPOLIS. De asemenea, și Ana Bogdan s-a calificat, marți, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Florianopolis după ce a învins-o pe principala favorită, sârboaica Jelena Jankovic, cu 6-2, 7-5.

IRINA BEGU - NAO HIBINO LIVE SCORE la FLORIANOPOLIS. Meciul dintre Irina Begu și Nao Hibino va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 20:00.