IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE în proba de DUBLU de la ROMA

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Irina Begu și Monica Niculescu au ieșit învingătoare din meciul cu Svetlana Kuznetsova (115) / Anastasia Pavlyuchenkova (36).

SETUL 3:  Irina Begu și Monica Niculescu și Svetlana Kuznetsova / Anastasia Pavlyuchenkova LIVE SCORE.

0 - 0

SETUL 1: Irina Begu și Monica Niculescu și Svetlana Kuznetsova / Anastasia Pavlyuchenkova LIVE SCORE.

6 - 4 Irina Begu și Monica Niculescu au pierdut primul set.

0 - 0

UPDATE: Meciul Irinei Begu și al Monicăi Niculescu nu va începe mai devreme de ora 16:50.

-----

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Monica Niculescu a mai avut marți un meci greu din care a ieșit învinsă.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Monica Niculescu a fost învinsă de Mariana Duque-Marino (Columbia) cu 6-4, 6-1, marți, în runda inaugurală a turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2.599.610 dolari.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Monica Niculescu (28 ani, 34 WTA) a cedat după doar 72 de minute în fața unei adversare de 26 de ani (109 WTA), venită din calificări.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Acesta a fost al șaptelea duel dintre cele două jucătoare, iar sportiva sud-americană (fostă 66 WTA anul trecut) conduce cu 4-3. Precedentul meci fusese câștigat de Monica Niculescu, anul trecut, la Marsilia (ITF), în semifinale, cu 6-3, 3-6, 6-3. Niculescu va primi pentru participare un cec de 6.500 euro și un punct WTA.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Și Irina Begu a jucat luni, în turul întâi, de la Roma unde a învins-o pe rusoaica Margarita Gasparian, în două seturi, 6-3, 6-0.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Irina Begu (35 WTA) a avut o misiune ușoară în fața Margaritei Gasparian (52 WTA), de care a trecut după o oră și 5 minute. Românca a obținut astfel 12.645 de euro și 60 de puncte WTA.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Irina Begu o va întâlni în turul 2 pe belarusa Victoria Azarenka, numărul șase mondial. Azarenka a câștigat toate cele cinci întâlniri disputate până acum contra Irinei Begu, ultima oară tot în turneul de la Roma, anul trecut (6-4, 5-7, 6-1), în optimi.

IRINA BEGU și MONICA NICULESCU LIVE SCORE. Meciul dintre Monica Niculescu / Irina Begu și Svetlana Kuznețova / Anastasia Pavliucenkova este programat pentru marți, de la ora 15:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.