Florin Andone, primul gol în Premier League

Denisa Zamfir / 01 dec 2018 / 23:03 Salveaza PDF Comentarii
Florin Andone
Descriere foto: Florin Andone

Atacantul român Florin Andone a marcat primul său gol în Premier League, prin care a adus victoria echipei sale, Brighton & Hove Albion.

Atacantul român Florin Andone a marcat primul său gol în Premier League, prin care a adus victoria echipei Brighton & Hove Albion cu scorul de 2-1, în deplasare, cu Huddersfield Town, în etapa a 14-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Gazdele au deschis scorul în primul minut, prin danezul Mathias Jorgensen. Huddersfield Town a rămas în zece oameni în min. 32, când Steve Mounie a primit cartonaş roşu, iar Shane Duffy (45) a egalat, Florin Andone marcând golul victoriei oaspeţilor în min. 69. Toate golurile s-au înscris cu capul.

Andone, înlocuit după 79 de minute, a marcat la primul său meci ca titular şi la al patrulea disputat în Premier League.

Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.