Europa League - rezultate complete meciuri tur, etapa a doua a preliminariilor

Descriere foto:

S-au încheiat primele meciuri din Europa League, manșa întâi a turului doi din preliminarii.

Campioana Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad, a smuls egalul pe terenul formaţiei islandeze Valur Reykjavik, 1-1, joi seara, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal, graţie unui gol marcat de malgaşul Abel Anicet în minutele adiţionale (90+2).

Valur deschisese scorul prin danezul Lasse Petry (11). Ludogoreţ nu a putut conta pe fundaşul român Cosmin Moţi, suspendat, dar atacantul Claudiu Keşeru a fost integralist, în timp ce fundaşul Dragoş Grigore a luat lot pe banca de rezerve.

Arsenal Tula a fost învinsă acasă cu 1-0 de Neftci Baku, atacantul Alexandru Tudorie jucând doar în prima repriză la ruşi.

Adrian Petre a fost integralist la Esbjerg, învinsă de Şahtior Soligorsk cu 2-0.

Mlada Boleslav a terminat la egalitate cu kazahii de la Ordabasî Şimkent, 1-1, învingătoarea urmând o întâlnească pe FCSB în turul al treilea preliminar.

Rezultate:


Marţi 23 iulie
FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) - Lincoln FC (Gibraltar) 2-0
HB Torshavn (Feroe) - Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 2-2
Skendija 79 (Macedonia de Nord) - F91 Dudelange (Luxemburg) 1-2
FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kazahstan) 0-0
Tre Penne (San Marino) - Suduva Marijampole (Lituania) 0-5.


Miercuri 24 iulie
Slovan Bratislava (Slovacia) - Feronikeli (Kosovo) 2-1


Joi 25 iulie
Piunik Erevan (Armenia) - FK Jablonec (Cehia) 2-1
FK Ventspils (Letonia) - Gzira United (Malta) 4-0
Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia) 0-2
AEK Larnaca (Cipru) - Levski Sofia (Bulgaria) 3-0
KF Partizani Tirana (Albania) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova) 0-1
FC Utrecht (Olanda) - NK Zrinjski (Bosnia) 1-1
Cihura Sacihere (Georgia) - Aberdeen FC (Scoţia) 1-1
Honved Budapesta (Ungaria) - Universitatea Craiova (România) 0-0
Haugesund (Norvegia) - Sturm Graz (Austria) 2-0
Lechia Gdansk (Polonia) - Broendby IF (Danemarca) 2-1
FK Molde (Norvegia) - FK Cukaricki (Serbia) 0-0
Arsenal Tula (Rusia) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-1
Yeni Malatyaspor (Turcia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia) 2-2
Flora Tallinn (Estonia) - Eintracht Frankfurt (Germania) 1-2
Mlada Boleslav (Cehia) - Ordabasî Şimkent (Kazahstan) 1-1
Alaşkert FC (Armenia) - FCSB (România) 0-3
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Esbjerg fB (Danemarca) 2-0
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - NK Osijek (Croaţia) 1-0
Hapoel Beer Sheva (Israel) - Kairat Almatî (Kazahstan) 2-0
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - Spartak Trnava (Slovacia) 2-0
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1
IFK Norrkoeping (Suedia) - FK Liepaja (Letonia) 2-0
MOL Fehervar FC Szekesfehervar (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein) 1-0
Piast Gliwice (Polonia) - Riga FC (Letonia) 3-2
FC Lucerna (Elveţia) - KI Klaksvik (Feroe) 1-0
KAA Gent (Belgia) - FC Viitorul Constanţa (România) 6-3
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Atromitos (Grecia) 1-2
Aris Salonic (Grecia) - AEL Limassol (Cipru) 0-0
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Vitoria Guimaraes (Portugalia) 0-1
AZ Alkmaar (Olanda) - BK Haecken (Suedia) 0-0
NK Domzale (Slovenia) - Malmoe FF (Suedia) 2-2
Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg) 2-0
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zaria Lugansk (Ucraina) 1-3
RC Strasbourg (Franţa) - Maccabi Haifa (Israel) 3-1
Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) 2-0
Torino FC (Italia) - Debrecen VSC (Ungaria) 3-0
Legia Varşovia (Polonia) - KuPS Kuopio (Finlanda) 1-0
Espanyol Barcelona (Spania) - Stjarnan (Islanda) 4-0
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) - Apollon Limassol (Cipru) 2-1
Valur Reykjavik (Islanda) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) 1-1.

Returul va fi săptămâna viitoare.


Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.25