Europa League - rezultate complete meciuri tur, etapa a doua a preliminariilor

S-au încheiat primele meciuri din Europa League, manșa întâi a turului doi din preliminarii.

Campioana Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad, a smuls egalul pe terenul formaţiei islandeze Valur Reykjavik, 1-1, joi seara, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal, graţie unui gol marcat de malgaşul Abel Anicet în minutele adiţionale (90+2).

Valur deschisese scorul prin danezul Lasse Petry (11). Ludogoreţ nu a putut conta pe fundaşul român Cosmin Moţi, suspendat, dar atacantul Claudiu Keşeru a fost integralist, în timp ce fundaşul Dragoş Grigore a luat lot pe banca de rezerve.

Arsenal Tula a fost învinsă acasă cu 1-0 de Neftci Baku, atacantul Alexandru Tudorie jucând doar în prima repriză la ruşi.

Adrian Petre a fost integralist la Esbjerg, învinsă de Şahtior Soligorsk cu 2-0.

Mlada Boleslav a terminat la egalitate cu kazahii de la Ordabasî Şimkent, 1-1, învingătoarea urmând o întâlnească pe FCSB în turul al treilea preliminar.

Rezultate:


Marţi 23 iulie
FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) - Lincoln FC (Gibraltar) 2-0
HB Torshavn (Feroe) - Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 2-2
Skendija 79 (Macedonia de Nord) - F91 Dudelange (Luxemburg) 1-2
FC Santa Coloma (Andorra) - FC Astana (Kazahstan) 0-0
Tre Penne (San Marino) - Suduva Marijampole (Lituania) 0-5.


Miercuri 24 iulie
Slovan Bratislava (Slovacia) - Feronikeli (Kosovo) 2-1


Joi 25 iulie
Piunik Erevan (Armenia) - FK Jablonec (Cehia) 2-1
FK Ventspils (Letonia) - Gzira United (Malta) 4-0
Qabala FK (Azerbaidjan) - Dinamo Tbilisi (Georgia) 0-2
AEK Larnaca (Cipru) - Levski Sofia (Bulgaria) 3-0
KF Partizani Tirana (Albania) - FC Sheriff Tiraspol (R. Moldova) 0-1
FC Utrecht (Olanda) - NK Zrinjski (Bosnia) 1-1
Cihura Sacihere (Georgia) - Aberdeen FC (Scoţia) 1-1
Honved Budapesta (Ungaria) - Universitatea Craiova (România) 0-0
Haugesund (Norvegia) - Sturm Graz (Austria) 2-0
Lechia Gdansk (Polonia) - Broendby IF (Danemarca) 2-1
FK Molde (Norvegia) - FK Cukaricki (Serbia) 0-0
Arsenal Tula (Rusia) - Neftci Baku (Azerbaidjan) 0-1
Yeni Malatyaspor (Turcia) - Olimpija Ljubljana (Slovenia) 2-2
Flora Tallinn (Estonia) - Eintracht Frankfurt (Germania) 1-2
Mlada Boleslav (Cehia) - Ordabasî Şimkent (Kazahstan) 1-1
Alaşkert FC (Armenia) - FCSB (România) 0-3
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Esbjerg fB (Danemarca) 2-0
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - NK Osijek (Croaţia) 1-0
Hapoel Beer Sheva (Israel) - Kairat Almatî (Kazahstan) 2-0
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - Spartak Trnava (Slovacia) 2-0
Gap Connah's Quay (Ţara Galilor) - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1
IFK Norrkoeping (Suedia) - FK Liepaja (Letonia) 2-0
MOL Fehervar FC Szekesfehervar (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein) 1-0
Piast Gliwice (Polonia) - Riga FC (Letonia) 3-2
FC Lucerna (Elveţia) - KI Klaksvik (Feroe) 1-0
KAA Gent (Belgia) - FC Viitorul Constanţa (România) 6-3
DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Atromitos (Grecia) 1-2
Aris Salonic (Grecia) - AEL Limassol (Cipru) 0-0
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Vitoria Guimaraes (Portugalia) 0-1
AZ Alkmaar (Olanda) - BK Haecken (Suedia) 0-0
NK Domzale (Slovenia) - Malmoe FF (Suedia) 2-2
Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg) 2-0
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Zaria Lugansk (Ucraina) 1-3
RC Strasbourg (Franţa) - Maccabi Haifa (Israel) 3-1
Wolverhampton Wanderers (Anglia) - Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) 2-0
Torino FC (Italia) - Debrecen VSC (Ungaria) 3-0
Legia Varşovia (Polonia) - KuPS Kuopio (Finlanda) 1-0
Espanyol Barcelona (Spania) - Stjarnan (Islanda) 4-0
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) - Apollon Limassol (Cipru) 2-1
Valur Reykjavik (Islanda) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) 1-1.

Returul va fi săptămâna viitoare.

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play





Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt1
YesMy