Chiricheș, prestație solidă la Napoli. Speranțe pentru Contra

Vlad Chiricheș a jucat 45 de minute în remiza obținută de Napoli pe terenul lui Sassuolo, scor 1-1.

Fundașul român e lăudat de „secundul" Davide Ancelotti: „A jucat bine". Şi Koulibaly l-a apreciat: „Ştie ce să facă, este suficient de matur pentru a păstra poarta neatinsă", informează GSP.

Napoli l-a băgat în priză pe Vlad Chiricheş, iar debutul în acest sezon de Serie A îi dă speranţe lui Contra, în perspectiva startului României de pe 23 martie cu Suedia, în preliminariile CE 2020.

Căpitanul „tricolorilor" a bifat aseară o repriză cu Sassuolo (1-1), fiind schimbat la pauză cu Luperto, conform planului stabilit. Pentru că ambii vor fi titulari joi cu Salzburg în returul „optimilor" Ligii Europei, mai scrie sursa citată.