Chiricheș, prestație solidă la Napoli. Speranțe pentru Contra

Darius Muresan / 11 Martie 2019 / 12:33 Salveaza PDF Comentarii

Vlad Chiricheș a jucat 45 de minute în remiza obținută de Napoli pe terenul lui Sassuolo, scor 1-1.

Fundașul român e lăudat de „secundul" Davide Ancelotti: „A jucat bine". Şi Koulibaly l-a apreciat: „Ştie ce să facă, este suficient de matur pentru a păstra poarta neatinsă", informează GSP.

Napoli l-a băgat în priză pe Vlad Chiricheş, iar debutul în acest sezon de Serie A îi dă speranţe lui Contra, în perspectiva startului României de pe 23 martie cu Suedia, în preliminariile CE 2020.

Căpitanul „tricolorilor" a bifat aseară o repriză cu Sassuolo (1-1), fiind schimbat la pauză cu Luperto, conform planului stabilit. Pentru că ambii vor fi titulari joi cu Salzburg în returul „optimilor" Ligii Europei, mai scrie sursa citată.

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.