CFR Cluj, calificată în play-off-ul Ligii Campionilor

CFR Cluj
CFR Cluj

CFR Cluj, s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri seara,  cu scorul general de 3-1, formaţia cehă Slovan Liberec, în turul trei preliminar al competiţiei.  Tragerea la sorţi pentru play-off-ul Ligii Campionilor are loc vineri.

Miercuri, în deplasare, CFR Cluj a învins, scor 2-1 (1-0), pe Slovan Liberec, după ce, în urmă cu o săptămână, la Cluj-Napoca, s-a impus, scor 1-0.

Golurile au fost marcate de Kapetanos '45+1 şi Sougou '90+4, respectiv Sural '58.

Grecul Pantelis Kapetanos a deschis scorul pentru CFR Cluj, în minutul 45+1, reluând cu capul în poartă, după o centrare de la Bastos.

În minutul 58, Sural a egalat, după o pasă de la Vacha.

Golul victoriei echipei clujene a fost reuşit de Sougou, în minutul 90+4, după o centrare de la Nicoară.

Slovan Liberec: Bicik - Liulka, Karisik (Nezmar '76), Kelici, Fleisman - Janu (Morozenko '54) - Breznanik, Vacha, Bosancici, Sural - Blazek (Hadascok '66). Antrenor: Jaroslav Silhavy.

CFR Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Rada, Camora - Bastos (Mureşan '60), Sare, Vass (Ronny '78), Edimar (Nicoară '83) - Sougou, Kapetanos. Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Sural '46, Blazek '62 / Rada '79