Torje l-a bătut pe Șumudică. Surpriză în Turcia

sumudica
sumudica

Mijlocaşul Gabriel Torje a marcat unicul gol al meciului pe care Karabukspor l-a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), în faţa formaţiei Kayserispor, echipa pregătită de Marius Şumudică, în etapa a opta din campionatul Turciei, scrie Prosport.

Torje, care a fost integralist, a înscris în minutul 77, după ce a reluat, din interiorul careului, o pasă primită de la Ilhan Depe, şi a ajuns la trei goluri marcate în acest sezon.

Karabukspor a jucat în inferioritate numerică din minutul 57, din cauza eliminării fundaşului Paul Papp, pentru două cartonaşe galbene.

La gazde, mijlocaşii Cristian Tănase şi Gheorghe Grozav au fost de asemenea titulari şi au evoluat până în minutul 64, respectiv 74, când au fost înlocuiţi. De cealaltă parte, portarul Silviu Lung Jr. a apărat tot meciul la Kayserispor, iar fundaşul Cristian Săpunaru a fost doar rezervă.

A fost a doua victorie stagională pentru Karabukspor, care a urcat patru poziţii în clasament, până pe 13.