Preliminarii Cupa Mondială 2018: Rezultatele serii-Italia ţinută în şah

O nouă rundă de meciuri a avut loc duminică seară, în cadrul preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2018. Singura surpriză a fost meciul slab făcut de Italia care a reuşit însă o victorie chinuită în faţa Macedoniei, în prelungiri. Asta după ce macedonenii au condus până în minutul 74 cu scorul de 2-1.

Finlanda-Croaţia 0-1, Mandzukic înscrie în minutul 18 şi scorul rămâne îngheţat până la final.

Israel-Liechtenstein 2-1, victorie grea a Israelului, deşi în minutul 16 conducea deja cu 2-0.

Ţara Galilor-Georgia 1-1, vedeta Bale aduce un punct Ţării Galilor

Ucraina-Kosovo 3-0, victorie chinuită a ucrainienilor, deşi scorul nu o arată

Albania-Spania 0-2, goluri înscrise în a doua repriză, în opt minute, de Costa şi Nolito

Islanda-Turcia 2-0, Islanda continuă să uimească, chiar şi după Campionatul European

Macedonia-Italia 2-3, Italia nu a convins, victorie obţinută norocos

Moldova-Irlanda 1-3, după ce moldovenii au reuşit să egaleze, au cedat pe final

Serbia-Austria 3-2, cel mai spectaculos meci al serii, cu cinci goluri, dintre care trei marcate în prima repriză