Moţi, gol pentru Ludogoreţ Razgrad

Mihai Ciobanu / 24 sep 2018 / 08:48 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

Fundaşul român Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, care a învins-o pe Botev Plovdiv cu scorul de 3-2, în deplasare, într-o partidă din etapa a 9-a a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Botev a condus cu 2-0 după primul sfert de oră al partidei, prin golurile marcate de Serkan Yusein (8) şi Todor Nedelev (14), dar campioana a revenit după pauză, Cosmin Moţi (58 - penalty) a redus din diferenţă, apoi sud-africanul May Mahlangu, adus recent de la Dinamo Bucureşti, a egalat cu o lovitură de cap (62), el pasând decisiv şi la ultimul gol, semnat de Marcelinho (89).

Moţi a jucat tot meciul, primind un cartonaş galben în min. 33, în timp ce atacantul Claudiu Keşeru a fost şi el integralist, fiind avertizat cu un galben în min. 25. Mahlangu a intrat la pauză. Moţi a marcat primul său gol în acest campionat, în 7 partide disputate.

În clasament, pe primul loc se află ŢSKA Sofia, cu 22 puncte, urmată de Levski Sofia, 22 puncte, Ludogoreţ Razgrad, 20 puncte.

Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.