LIVESCORE: ROMANIA-SPANIA, handbal feminin. Rezultat Campionatul Mondial din Germania

România a câștigat meciul împotriva Spaniei și și-a asigurat calificarea din grupe. Echipa națională este lider autoritar în grupa A. Urmează meciurile cu Angola și Franța.

REZULTAT FINAL România 19-17 Spania.  România câștigă și își asigură calificarea.

Romania-Spania 19-17. GOL! au mai rămas câteva secunde, nimic nu se mai poate întâmpla

Romania-Spania 18-17. GOL Cristina Neagu!  România pentru prima oară în avantaj în repriza secundă. Ultimul minut de joc.

Romania-Spania 17-17. Ultimele 4 minute de joc !

Romania-Spania 16-17

Romania-Spania 16-16

Romania-Spania 15-16

Romania-Spania 15-15. Gol Cristina Neagu !

Romania-Spania 14-15

Romania-Spania 14-14. Egalitate pe tabelă, acum când se intră în ultimele zece minute ale meciului.

min 48. Cristina Zamfir-Florianu suferă o accidentare gravă. Meciul este întrerupt. Medicii intervin de urgență pe teren.

Romania-Spania 13-14. Gol important pentru România reușit pe contraatac. Se restabilește egalitatea numerică după o eliminare de 2 min pentru iberice.

min 47. Crina Pintea este eliminată pentru două minute.

min 45. TIME OUT. România trece printr-o perioadă dificilă, astfel că selecționerul Ambros Martin cere timp de odihnă.

Romania-Spania 12-14. România joacă în inferioritate, după ce Udriștoiu a fost eliminată pentru 2 minute.

Romania-Spania 12-13.

Romania-Spania 12-12. Egalarea vine imediat.

Romania-Spania 11-12. Din nou răsturnare de scor. Ibericele revin în avantaj.

Romania-Spania 11-11. Din nou egalitate. Procentaj foarte bun pentru portarul României, Iulia Dumanska, care a apărat jumătate din mingi.

Romania-Spania 11-10. Echipa noastră revine în avantaj.

Romania-Spania 10-10. România reușește primul gol al reprizei secunde.

Romania-Spania 9-10. Spania reușește să revină în avantaj, după patru goluri marcate și nici unul primit.

Romania-Spania 9-9. România începe slab, la fel ca și prima repriză. Spania egalează, după ce Cristina Neagu a ratat o lovitură de la 7 metri.

Romania-Spania 9-8. Spania înscrie pe primul atac al reprizei secunde.

A început repriza secundă.

Romania-Spania 9-7. Rezultat la pauză.

Romania-Spania 9-6. GOL România ! Trei goluri diferență.

min 27. Au trecut 10 minute de la ultimul gol marcat. Ratări succesive.

min 20. Spania trece printr-un moment mai dificil, iar antrenorul ibericiler a cerut primul TIME OUT

Romania-Spania 8-6. Desprindere la două goluri. Cristina Neagu a înscris 5 dintre cele 8 goluri ale României.

Romania-Spania 7-6. Pentru prima oară în avantaj ! Neagu înscrie de la 7 metri.

Romania-Spania 6-6.

Romania-Spania 5-6. Pena face ravagii în apărarea noastră.

Romania-Spania 4-5. Echipa noastră e egalat pentru prima oară, prin Neagu, la 4-4, dar imediat Spania a preluat conducerea.

Romania-Spania 3-4

Romania-Spania 2-3

Romania-Spania 1-3. Început slab pentru echipa noastră, cu trei atacuri ratate.

Romania-Spania 0-2

Romania-Spania 0-1. Ibericele deschid scorul.

A început meciul!

ROMANIA-SPANIA, handbal feminin. România o întâlnește astăzi pe Spania pentru supremația în grupa A, a Campionatului Mondial de Handbal. Înainte de disputarea meciului, Spania conduce grupa, la egalitate cu România, cele două fiind despărțite de golaveraj.

Handbal ROMANIA-SPANIA: Cele două echipe au câte patru puncte, înregistrând în primele două meciuri câte două victorii. Reprezentativa României a reușit să se impună în fața Paraguay-ului în primul meci și în fața Sloveniei în cel de-al doilea.

ROMANIA-SPANIA, handbal feminin: De cealaltă parte, Spania a reușit de asemenea să învingă Paraguay-ul și reprezentativa Angolei.

Meciul de astăzi este cel mai interesant al zilei și încheie ziua de handbal la Campionatul Mondial din Germania.