LIVESCORE: ROMANIA-FRANTA, handbal feminin. Campionatul Mondial, REZULTAT

România a fost învinsă în ultimul meci al grupei A, de Franța. Înfrângerea a survenit după ce reprezentativa noastră și-a asigurat deja calificarea în precedentele meciuri, iar selecționerul Ambros Martin a decis să menajeze mai multe jucătoare importante.

FINAL DE MECI. ROMÂNIA-FRANȚA 17-26. Rezultat final.

România-Franța 17-26

România-Franța 16-25

România-Franța 14-22

România-Franța 11-20. Ana Maria Drăguț înscrie din nou.

România-Franța 10-20

România-Franța 9-20

România-Franța 9-19. Eliminare de două minute pentru Gabriela Szucs. Franța înscrie de la șapte metri

România-Franța 9-18. Cristina Zamfir-Florianu marchează cel de-al treilea gol al partidei.

România-Franța 8-18

România-Franța 8-17. Ana Maria Drăguț marchează primul gol al reprizei.

România-Franța. A început repriza a doua.

PAUZA! Franțuzoaicele conduc cu 7-17.

România-Franța 7-17. Cu doar câteva secunde înainte de pauză, Melinda Geiger înscrie.

România-Franța 6-16. Două goluri într-un singur minut pentru Franța, care conduce cu un neverosimil 16-6.

România-Franța 6-14. Franțuzoaicele conduc cu 14-6.

România-Franța 6-13

România-Franța 6-12

România-Franța 5-12

România-Franța 5-10

România-Franța 4-9

România-Franța 4-8. Cristina Zamfir Florianu înscrie de la șapte metri.

România-Franța 3-8

România-Franța 3-7. Florianu înscrie de la șapte metri.

România-Franța 2-6

România-Franța 2-5

România-Franța 2-4

România-Franța 2-3

România-Franța 2-2

România-Franța 1-2

România-Franța 0-2. Udriștoiu marchează pentru un debut bun al României.

România-Franța 0-1.

A început meciul.

ROMANIA-FRANTA, handbal feminin: România vine din postura de lider neînvins al grupei A, al Campionatului Mondial de handbal din Germania.

Handbal ROMANIA-FRANTA: România a învins în primele patru meciuri pe Paraguay, Slovenia, Spania și Angola.

Rezultat ROMANIA-FRANTA, handbal: Principala jucătoare de care se tem francezele este în mod evident Cristina Neagu. L'Equipe a titrat deja în prefața meciului: Neagu, pericolul iminent.

ROMANIA-FRANTA, handbal: Franța este favorită certă la casele de pariuri, existând o mare posibilitate ca echipa României să folosească jucătoare care au evoluat mai puțin la Turneul Final.

Rămâneți pe DCNews. România-Franța va fi transmis în format LIVETEXT și LIVESCORE.