GALERIE FOTO: Imaginile momentului cu sportivii care poartă drapelul României la JO 2020

România este prezentă la Jocurile Olimpice de la Tokyo și are până în acest moment o medalie de argint, obținută de Ana-Maria Popescu.

Nu mai puţin de 21 de finale se vor desfăşura luni, în ziua a treia zi a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, la kaiac-canoe slalom, scrimă, gimnastică artistică, haltere, judo, înot, sărituri în apă, skateboard, taekwondo, tenis de masă, tir sportiv, tir cu arcul, triatlon şi ciclism - mountain bike, potrivit Agerpres.

Programul finalelor de luni 26 iulie (ora României)

CICLISM - MOUNTAIN BIKE

09:00 (Izu MTB Course) Cross-country masculin

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ

13:00 (Ariake Gymnastics Centre) echipa masculin

HALTERE

13:50 (Tokyo International Forum) cat. 55 kg feminin

ÎNOT

04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m fluture feminin
05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m bras masculin
05:20 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber feminin
06:05 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă masculină 4x100 m liber

JUDO sesiunea a treia (11:00 - 13:50)

(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru aur
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru aur

KAIAC-CANOE SLALOM

09:45 (Kasai Canoe Slalom Centre) canoe masculin

SĂRITURI ÎN APĂ

09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron masculin platformă 10 m

SCRIMĂ

13:50 (Makuhari Messe B) sabie individual feminin - meci pentru bronz
14:15 (Makuhari Messe B) floretă individual masculin - meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe B) sabie individual feminin - meci pentru aur
15:10 (Makuhari Messe B) floretă individual masculin - meci pentru aur

SKATEBOARD

06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală feminină

TAEKWONDO

14:30 (Makuhari Messe A) cat. 67 kg feminin - meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru bronz
15:00 (Makuhari Messe A)cat. 67 kg feminin - meci pentru bronz
15:15 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) cat. 67 kg feminin - meci pentru aur
15:45 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru aur

TENIS DE MASĂ

(Tokyo Metropolitan Gymnasium) dublu mixt - meciul pentru bronz
15:00 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) - dublu mixt - meciul pentru aur

TIR CU ARCUL

10:15 (Yumenoshima Final Field) echipe masculin - meciul pentru bronz
10:40 (Yumenoshima Final Field) echipa masculin - meciul pentru aur

TIR SPORTIV

08:50 (Asaka Shooting Range) skeet feminin
09:50 (Asaka Shooting Range) skeet masculin

TRIATLON

00:30 (Odaiba Marine Park) individual masculin

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play

Cele mai noi știri

Cele mai citite știri

Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2022 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt2
YesMy - smt4.1.0