EURO 2016. Belgia-Italia LIVE SCORE

EURO 2016. Begia-Italia se va disputa în această seară, de la ora 22:00.

Gol în minutul 93! Meciul s-a încheiat cu 0-2. Belgia a fost înfrântă de Italia.

A început repriza a doua.

Prima repriză s-a încheiat cu un singur gol, marcat de Pelle. Este 0-1 pentru Italia.

O a doua mare ocazie a meciului a fost în minutul 37. Graziano Pelle (Italia) a reușit o lovitură frumoasă cu capul, dar mingea a zburat puţin pe lângă bara din stânga.

Italia a deschis scorul în minutul 32. Este 0-1. Emanuele Giaccherini (Italia) a marcat cu un şut precis pe jos, trimițând mingea în plasă prin colţul drept de jos al porţii.

Belgia are un avantaj în fața Italiei, potrivit cotelor date de casele de pariuri. La ultima întâlnire directă, care a avut loc la sfârșitul lui 2015 într-un meci amical, Belgia a bătut cu 3-1. De-a lungul întâlnirilor Belgia-Italia, echipa gazdă a mai bătut de două oră, în 1972 și în 1999.  Italia a bătut de trei ori, în 1954, 2000 și 2008.

DCNEWS vă transmite LIVE SCORE de la ora 22:00.