Cu Cristi Chivu pe teren, Internazionale Milano a pierdut Supercupa Italiei, Milan – Inter 2-1

chivu
chivu

Internazionale Milano, echipa fostului căpitan al naţionalei României Cristian Chivu, a fost învinsă, azi, de AC Milan, scor 1-2, într-un meci contând pentru Supercupa Italiei.

Partida s-a disputat în capitala Chinei, Beijing, pe celebrul stadion supranimit „Cuib de pasăre”, care a fost arhiplin.

Golurile au fost marcate de Sneijder, în minutul 22, pentru Inter Milano, respectiv Ibrahimovici, în minutul 60, şi Boateng, în minutul 69, pentru AC Milan.

Cristi Chivu a evoluat pe parcursul întregului meci şi are partea sa de vină la golul egalizator, când l-a pierdut de sub supraveghere pe Seedorf, care a centrat decisiv.