Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I, care s-a disputat pe un teren dificil din cauza ninsorii.

Gazdele au deschis scorul prin Golubovici, în minutul 64, din penalti, oaspeţii reuşind egalarea prin Cojocnean, în minutul 79.

1-0: Golubovici a transformat penaltiul acordat de arbitrul Augustus Constantin pentru un fault al lui Abrudan asupra lui Ichim.

1-1: Păcurar l-a lansat în adâncime pe Cojocnean şi acesta a marcat cu un şut plasat pe lângă Jovici de la 12 metri.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici - Dumitraş, Ichim, Cazan, Ţepeş - V. Achim, Monroy - Chitoşcă (Bădescu '46), Golubovici (Onciu '90+3), Muscalu - Constantinescu (Gafiţa '76). Antrenor: Constantin Enache.

Universitatea Cluj: Bornescu - S. Achim, Abrudan, Szukala, Mendy - Păcurar, Hoban, Cristescu (D. Popa '76) - Grozav, Tony (Drăghici '89), Ad. Cristea (Cojocnean '68). Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Dumitraş '41, Achim '85, Gafiţa '86 / Cristescu '58, Abrudan '63.

Arbitri: Augustus Constantin (central) - Daniel Hulubei, Mihai Artene (asistenţi).