Bogdan Stancu, marcator pentru Bursaspor. Rezultat final

Bogdan Stancu a reușit încă un gol pentru formația turcă Bursaspor.

Internaționalul român de 30 de ani a reușit să deschidă scorul pentru echipa sa în deplasarea cu Alanyaspor.

A fost găsit bine în fața porții, de unde a trimis cu latul sub bară, informează GSP. N-a fost suficient pentru echipa sa, care până la urmă a pierdut cu 1-3.

Românul n-a terminat partida pe teren, fiind schimbat în minutul 83. Nici Grozav n-a fost integralist. Titular și el la Bursaspor, acesta a părăsit terenul după 61 de minute.

Fără victorie de 5 partide, Bursaspor este pe locul 9 în Turcia, cu doar 25 de puncte. Bogdan Stancu a ajuns la 5 goluri în acest sezno, având și 2 pase decisive, mai precizează sursa citată.

Gicu Grozav a devenit recent coleg cu Bogdan Stancu. La mijlocul lunii ianuarie, fotbalistul Gheorghe Grozav, care a activat în prima parte a sezonului 2017-2018 la clubul turc Karabukspor, s-a transferat la Bursaspor, grupare cu care a semnat un contract valabil şase luni cu opţiune de prelungire pe doi ani.