SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT, în turul 3 de la US OPEN 2015, de la ora 02:00

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Simona Halep, locul 2 WTA, a evoluat în turul 3 de la US Open cu americanca Shelby Rogers, locul 154 WTA. După un început strâns, Simona Halep s-a impus cu 6-2, 6-3 în fața adversarei Shelby Rogers.

MECIUL SIMONA HALEP - SABINE LISICKI ESTE TRANSMIS LIVE AICI

Sportiva noastră merge mai departe în optimile de finală de la US OPEN 2015 după ce a învins-o pe americancă în două seturi. În debutul partidei, Shelby Rogers și-a arătat calitățile, iar Simona Halep părea puțin surprinsă în prima parte a setului. Românca și-a intrat repede în joc și a destabilizat-o pe Shelby Rogers.

"Sunt mulțumită cu jocul meu în seara asta. A fost greu, fiindcă am jucat pentru prima dată în seria de seară la acest turneu. Am rămas concentrată și am reușit să câștig", a spus Simona Halep, după meciul cu Shelby Rogers.

În faza următoare, Simona Halep o va întâlni pe învingătoarea din partida dintre Barbora Strycova (Cehia), locul 42 WTA, şi Sabine Lisicki (Germania), locul 24 WTA şi cap de serie numărul 24.

Iată cele mai importante momente din timpul meciului Simona Halep - Shelby Rogers:

SETUL 2 SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS

6-3 Simona Halep câștigă meciul cu Shelby Rogers.

5-3 Shelby Rogers reușește primul ei break.

5-2 Sportiva noastră domină partida. Ea face al doilea break al acestui set și se îndreaptă spre o victorie clară.

4-2 Simona Halep se distanțează de adversară.

3-2 Game foarte lung în care americanca s-a impus pe propriul serviciu.

3-1 Game alb câștigat de româncă.

2-1 Game câștigat de Shelby Rogers. Chiar și așa, Simona Halep rămâne jucătoarea dominantă a meciului.

2-0 Sportiva noastră se distanțează de Rogers la două game-uri.

1-0 Break făcut de Simona Halep în debutul setului 2!

UPDATE 02:52 - Începe setul doi cu jucătoarea din SUA la serviciu.

-----------

SETUL 1 SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS

6-2 Primul set a fost câștigat de Simona Halep în 31 de minute, după un start de meci mai ezitant.

5-2 Al doilea break consecutiv pentru româncă! Simona Halep va servi pentru câștigarea primului set.

(Lucian Bute o susține din tribune pe Simona Halep)

Strong support from our champion #LucianBute @usopen

Posted by Horia Tecau on 5 Septembrie 2015

4-2 Sportiva noastră luptă pentru fiecare minge și - după ce startul a fost unul destul de strâns - iată că ea mai câștigă un game.

3-2 Simona Halep face primul break și trece la conducere.

2-2 Sportiva noastră egalează rapid.

1-2 Jucătoarea din SUA lovește foarte puternic și câștigă încă un game. Simona Halep trebuie să-și intre în joc pentru a o destabiliza pe adversară, altfel va avea un meci destul de greu cu locul 154 WTA.

1-1 Simona Halep a câștigat a câștigat al doilea game la 15.

0 -1 Rogers își adjudecă primul game.

UPDATE 02:20 - A început meciul dintre Simona Halep și Shelby Rogers, cu jucătoarea din SUA la serviciu.

UPDATE 02:15 - Simona Halep și Shelby Rogers au sosit pe teren, au început încălzirea și în curând meciul va debuta.

UPDATE 02:05 - Ora meciului s-a modificat. Partida dintre Simona Halep și Shelby Rogers va începe nu mai devreme de 02:15.

-----------

ȘTIREA INIȚIALĂ:

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Simona Halep și Shelby Rogers nu s-au mai întâlnit până acum. Partida dintre Simona Halep și Shelby Rogers va avea loc pe arena Arthur Ashe, cea principala de la Flushing Meadows.

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Americanca în vârstă de 22 de ani, venită din calificări, Shelby Rogers (locul 154 WTA), a învins-o în turul doi pe Kurumi Nara, din Japonia, scor 6-4, 6-4.

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Shelby Rogers a declarat că abia așteaptă să joace cu Simona Halep. Aflată deja la cea mai bună performanță a carierei, Shelby Rogers promite să facă un meci bun, chiar dacă va avea în față una dintre cele mai în formă jucătoare din circuit.

VEZI ȘI: US OPEN 2015: Nervi pentru Simona Halep în meciul alături de Horia Tecău: Cum s-a calmat

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. "Sunt atât de nerăbdătoare! De aceea jucăm tenis, de aceea încercăm să câștigăm meciuri, pentru a ajunge cât mai departe și a juca împotriva unor jucătoare ca Simona Halep. Sper să fie un meci pe Arthur Ashe Arena, să joc și eu acolo. O să lupt ca o nebună să câștig fiecare punct. O să mă bucur de această experiență", a spus Shelby Rogers în presa americană.

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Adversara Simonei Halep are o singură victorie în carieră în fața unei jucătoare de top 10. Aceasta a învins-o pe Genie Bouchard în urma cu un an, chiar la Montreal. La acea vreme, Bouchard ocupa locul 8 WTA.

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Amintim că Simona Halep s-a calificat în turul 3 de la US Open 2015 după ce a învins-o în două seturi, 6-3, 6-4, după 57 de minute de joc, pe Kateryna Bondarenko.

SIMONA HALEP - SHELBY ROGERS LIVE TEXT. Meciul dintre Simona Halep și Shelby Rogers va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

VEZI ȘI: Simona Halep, lovitura lunii august, în sondajul WTA. Cum au votat fanii