SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT

Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat în semifinalele turneului de la Toronto după ce a învins-o pe Caroline Garcia (Franța), cu 6-4, 6-2.

---

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. După ce ploaia a dat peste cap programul meciurilor de la Toronto, partida dintre Simona Halep și Caroline Garcia a fost reprogramată pentru sâmbâtă, ora 18:00. Simona s-a impus în două seturi cu 6-4 / 6-2.

---

Setul 2 - Simona HALEP - Caroline GARCIA (2-0)

6-2 Halep câștigă o victorie ușoară într-o oră și 11 minute și se califică în semifinale!

5-2 Game ușor câștigat de Caroline Garcia. Simona Halep urmează să servească pentru a câștiga meciul

5-1 Simona Halep câștigă la zero game-ul și pare de neoprit. Franțuzoaica va servi pentru a rămâne în meci

4-1 Un nou break reușit de Halep! Simona joacă excelent și se întreadpă hotărâtor spre victorie

3-1 Halep își face serviciul și se distanțează în meci

2-1 Garcia pare ieșită din ritm după ce începuse bine setul. Halep reușește un break categoric și trece în avantaj

1-1 Simona egalează după un game câștigat la zero

0-1 Garcia servește bine la începutul setului secund și își face serviciul

Setul 1 - Simona HALEP - Caroline GARCIA (1-0)

6-4 Halep câștigă primul set după un game perfect, câștigat la zero

5-4 Halep reușește primul break al meciului după un game excelent! Simona trece pentru prima oară în avantaj și va servi pentru set

4-4 Moment foarte important. Halep egalează după ce a salvat două mingi de break

3-4 Franțuzoaica își joacă excelent punctele și trece din nou în avantaj

3-3 Simona egalează după un game pe care l-a controlat. Partida rămâne una echilibrată

2-3 Cel mai lung game al partidei! Halep revine de la 0-40, dar din păcate pierde game-ul, după ce a ratat nu mai puțin de patru mingi de break. Garcia din nou în avantaj

2-2 Game echilibrat, dar Halep trece în avantaj cu o mică dificultate, Garcia revenind de la 40-15

1-2 Pentru Garcia în primul set. Franțuzoaica servește excelent și ea

1-1 Simona egalează. Halep a câștigat game-ul categoric, reușind și un as

0-1 Garcia servește prima și își face serviciu

Știrea inițială:

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Inițial, partida dintre Simona Halep și Caroline Garcia trebuia să aibă loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, la ora 03:30, doar că ploaia a dat programul peste cap.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Ar putea fi o zi plină pentru româncă. În cazul în care va trece de Caroline Garcia, Simona Halep ar urma să joace, nu mai devreme de ora 01:00, cu cea care va câștiga sfertul Svitolina - Muguruza.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Simona Halep s-a mai duelat cu Caroline Garcia și a câștigat duelul direct cu franțuzoaica. S-a întâmplat anul trecut, în optimi la Sydney, iar scorul a fost 6-4, 2-6, 6-1.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Simona Halep s-a calificat ușor în sferturile de finală ale turneului WTA de la Toronto după ce a învins-o pe Barbora Strycova (Cehia), cu 6-1, 6-0. Românca a avut nevoie de doar 59 de minute pentru a câștiga meciul.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Simona Halep a spus că joacă din ce în ce mai bine, după ce s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Toronto.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Românca a vorbit și despre următoarea sa adversară, Caroline Garcia (Franța), numărul 21 WTA.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Cu siguranță are mare încredere în acest moment. A jucat bine tot anul. Va fi o mare provocare, dar și eu sunt în aceeași poziție, mă simt bine și încrezătoare, a zis Simona Halep.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Caroline Garcia a dispus în optimi de Catherine Bellis (SUA), cu 6-4, 6-2 și a trecut în primul tur de Sorana Cîrstea, cu 6-2, 6-7 (4), 6-4.

SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA sferturi TORONTO LIVE TEXT. REZULTAT. Meciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia va începe la ora 18:00 și va fi transmis, în format LIVE TEXT, pe WWW.DCNEWS.RO. Stați cu noi pentru a afla rezultatul!