Real Madrid joacă azi „meciul anului” cu Lyon

real madrid
real madrid

În această seară se dispută ultimele partide din optimile de finală ale Ligii Campionilor. „Galacticii” antrenaţi de Jose Mourinho, cei de la Real Madrid, luptă pentru un loc în „sferturi” cu Olympique Lyon.

În prima manşă, scorul a fost egal, 1-1. Madrilenii nu s-au mai calificat în „sferturi” din sezonul 2003-2004. Un duel interesant va fi cel al francezului Benzema cu fost sa echipă. Golul Realului din partida-tur a fost marcat chiar de atacantul din Hexagon. Benzema a declarat pe prima pagină a cotidianului sportiv Marca: „Sunt prietenii mei, dar azi va fi război”.

În cealaltă partidă a serii, Chelsea va întâlni, la Londra, pe FC Copenhaga. Aici lucrurile sunt mult mai simple după ce gruparea londoneză s-a impus şi în prima manşă, cu scorul de 2-0.