Încă două titluri pentru Gabriela Gâdea, la Naţionalele în bazin scurt de la Miercurea Ciuc

Sebastian Florea / 09 noi 2019 / 10:24 Salveaza PDF Comentarii

Gabriela Ioana Gâdea, de la CSA Steaua, a cucerit, vineri, în ziua a doua a Campionatelor Naţionale de înot în bazin scurt (25 metri) de la Miercurea Ciuc, două noi titluri.

Gabriela Gâdea, care obţinuse două titluri şi joi, s-a impus acum la 50 m fluture şi în proba de ştafetă mixtă 4x50 m liber.

Robert Glinţă a câştigat la 200 m liber, iar Daniel Martin la 100 m fluture, cei doi fiind calificaţi la JO 2020.

Rezultatele de vineri:
MASCULIN
50 m bras
1. Andrei Răzvan Grădinaru (Clubul Sportiv Farul Constanţa) 00:27:61
2. Daniel Alexandru Nicuşan (Clubul Sportiv Municipal Târgu Mureş) 00:27:96
3. Andreeaş Dincă (Clubul Sportiv Municipal Piteşti) 00:28:51

100 m fluture
1. Daniel Cristian Martin (Clubul Sportiv Municipal Bacău) 00:51:06
2. Cătălin Paul Ungur (Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti) 00:53:27
3. Andrei Rusen (Clubul Sportiv Municipal Bucureşti) 00:53:75

200 m liber
1. Robert Andrei Glinţă (Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti) 01:45:81
2. Daniel Cristian Martin (Clubul Sportiv Municipal Bacău) 01:46:31
3. David Popovici (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 01:47:49

400 m mixt
1. David Popovici (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 04:21:35
2. Bogdan Mihai Petre (Clubul Sportiv Universitar Piteşti) 04:25:89
3. Andrei Marinescu Popazov (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 04:27:06

FEMININ
50 m fluture
1. Gabriela Ioana Gâdea (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 00:27:39
2. Alexandra Bogdaneci (Clubul Sportiv Universitar Piteşti) 00:27:61
3. Sandra Miclăuş Vivoschi (Clubul Sportiv Municipal Cluj-Napoca) 00:28:56

200 m spate
1. Emily Mărginean (Clubul Sportiv Municipal Bacău) 02:13:95
2. Maysa Raţiu (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 02:14:74
3. Gabriela Ioana Gâdea (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 02:14:80

100 m bras
1. Henrietta Fangli (Clubul Sportiv Municipal Târgu Mureş) 01:09:75
2. Maria Claudia Gâdea (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 01:09:99
3. Andreea Ioana Popescu (Clubul Sportiv Municipal Arad) 01:11:27

800 m liber
1. Clara Andreea Spînu (Clubul Sportiv Şcolar Ploieşti) 08:57:75
2. Ecaterina Scorţea (Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti) 09:16:89
3. Bianca Maria Mîndruţă (CS Dacia Mioveni) 09:17:09

ştafetă mixtă 4x50 m liber
1. Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti (George Adrian Raţiu, Constantin George Alexandru Stoica, Jasminne Anne Marie Ivan, Gabriela Ioana Gâdea) 01:36:67
2. Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti (David Popovici, Antonio Andrei Costroj, Maysa Raţiu, Andreea Ramona Drăgoi) 01:38:10
3. Clubul Sportiv Universitar Piteşti (Alexandru Vasile Ancuţa, Vlăduţ Alexandru Pătru, Cristina Georgeta Tătar, Alexandra Bogdaneci) 01:39:62
AGERPRES

Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.28