Cele mai citite

Ilie Năstase: Sportul este mina de aur a sănătăţii. Copiii noştri nu vor şti să meargă pe stradă

ilie-nastase_81974200
Ilie Năstase

Fostul mare tenismen Ilie Năstase a declarat că, dacă autorităţile nu vor investi mai mult în sport, vom avea o societate bolnavă în viitor, în care copiii nu vor mai putea nici măcar să meargă, darămite să alerge. 

"Mă uit acolo, sportul mină de aur a economiei. Nu! Sportul este o mină de aur a sănătăţii. Şi dacă nu avem asta, copiii noştri  nu vor şti să meargă, nu că nu vor şti să alerge. O să cadă pe stradă. Pe asta trebuie să ne concentrăm. Să putem lua cât mai mulţi bani, pentru că sunt tot ai românilor. O să avem o naţie bolnavă!", a declarat Ilie Năstase la evenimentul "UPGRADE ROMANIA: SĂNĂTATE PRIN SPORT. SPORTUL, MINA DE AUR A ECONOMIEI", organizat de trustul de presă DC Media Group

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
x close