Cele mai citite
HEALTH FORUM: Investiția în sănătate – pilon al securității naționale și al dezvoltării economice - Urmărește dezbaterea live

Hochei: Corona Braşov a pierdut primul meci din Cupa Continentală

Andrei Itu Autor: Andrei Itu
Hochei: Corona Braşov a pierdut primul meci din Cupa Continentală

Corona Braşov a fost învinsă de formaţia letonă HK Mogo Riga, cu scorul de 5-3 (2-0, 1-0, 2-3), vineri, în Grupa C a Cupei Continentale la hochei pe gheaţă, la Brovari (Ucraina). 

Gergo Biro (42:49), Pavlo Borisenko (47:41) şi Cody Fowlie (49:20) au marcat pentru campioana României, în timp ce golurile balticilor au fost reuşite de Vladimirs Mamonovs (15:52), Edgars Kurmis (19:30), Gatis Gricinskis (38:08, 45:51) şi Andris Siksnis (58:32). Vineri va avea loc şi meciul dintre HC Donbas (Ucraina) şi Steaua Roşie Belgrad (Serbia). Corona va juca sâmbătă cu HC Donbas, de la ora 18:30. Doar câştigătoarea turneului se va califica în faza următoare, conform Agerpres.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
x close