Garbine Muguruza a învins-o și pe Petra Kvitova și s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor 2015

TURNEUL CAMPIOANELOR 2015. Jucătoarea spaniolă Garbine Muguruza, locul 3 WTA, a învins-o vineri pe cehoaica Petra Kvitova, locul 5 WTA, cu scorul de 6-4, 4-6, 7-5, în ultima etapă din Grupa Albă de la Turneul Campioanelor 2015. Astfel, iberica și-a asigurat calificarea în semifinalele de la Singapore, înainte de disputarea ultimei partide din faza grupelor.

TURNEUL CAMPIOANELOR 2015. Meciul dintre Garbine Muguruza și Petra Kvitova a durat două ore şi 33 de minute.

TURNEUL CAMPIOANELOR 2015. Garbine Muguruza avea nevoie de un singur set câştigat în meciul cu Petra Kvitova, pentru a-şi asigura calificarea în semifinale, unde se va duela cu locul secund din Grupa Roșie, Agnieszka Radwanska.

TURNEUL CAMPIOANELOR 2015. În ultimul meci al grupelor din această ediție de la Turneul Campioanelor se vor întâlni Angelique Kerber, locul 7 WTA, și Lucie Safarova, locul 9 WTA. Safarova nu mai are nici o șansă la calificarea în semifinale, în timp ce Kerber va merge în careul de ași de la Singapore dacă va câștiga un set în fața cehoaicei. În caz contrar, Petra Kvitova o va însoți pe iberică în semifinale.