‪#dollypartonchallenge‬ - meme-ul care a invadat internetul. De unde a pornit Dolly Parton Challenge

#dollypartonchallenge‬
#dollypartonchallenge‬

‪#‎dollypartonchallenge‬ - De mai bine de o săptămână, un nou meme a invadat rețelele de socializare: o grilă de patru imagini, cu fiecare poză etichetată pentru LinkedIn, Facebook, Instagram și Tinder. De unde a pornit totul?

Persoana responsabilă de această nebunie bruscă a rețelei de socializare nu este alta decât legenda country, Dolly Parton.

Într-o zi de marți, superstarul american a postat o grilă de fotografii cu patru imagini fabuloase și a titrat: ”Ia-ți o femeie care poate face totul”.

De aici a început ‪#‎dollypartonchallenge:

 
 
 
View this post on Instagram

Get you a woman who can do it all ????

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) onJan 21, 2020 at 10:02am PST

Alte celebrități au văzut acest lucru, i-au urmat exemplul și acum au supranumit acest fenomen pe internet Dolly Parton Challenge. Unele dintre celebrele persoane care vor urma această tendință sunt Miley Cyrus, Oprah Winfrey, Naomi Campbell, Will Smith și multe altele.

Miley Cyrus

Oprah Winfrey

 
 
 
View this post on Instagram

Did we get it right, @dollyparton? #DollyPartonChallenge

A post shared by O, The Oprah Magazine (@oprahmagazine) onJan 23, 2020 at 3:52pm PST

Naomi Campbell

 
 
 
View this post on Instagram

‘@LinkedIn Naomi’???????? #dollypartonchallenge

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) onJan 23, 2020 at 3:18pm PST

Halle Berry

 
 
 
View this post on Instagram

#DollyPartonChallenge

A post shared by Halle Berry (@halleberry) onJan 24, 2020 at 3:55pm PST

Will Smith

 
 
 
View this post on Instagram

I’d swipe right

A post shared by Will Smith (@willsmith) onJan 23, 2020 at 8:39pm PST

Natalie Portman

 
 
 
View this post on Instagram

This is how you do this, right? ???? #dollypartonchallenge

A post shared by Natalie Portman (@natalieportman) onJan 24, 2020 at 12:14pm PST

Lady Gaga

Kate Upton

 
 
 
View this post on Instagram

????????‍♀️ #DollyPartonChallenge

A post shared by Kate Upton (@kateupton) onJan 24, 2020 at 8:46am PST

Chiar dacă nu prea îi pasă de acest lucru, Dolly Parton își dă seama că este un trendsetter online, iar acum poate adăuga ”regina social media” în CV-ul ei. Și întreaga lumea va primi cu bucurie pentru că a fost binecuvântată cu acest meme, scriu cei de la paparmag.com.

Ultimele materiale video - DCNewsTV.ro

Te-ar putea interesa

Get it on App Store Get it on Google Play





Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?

Copyright 2021 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt1
YesMy