CHAMPIONS LEAGUE-LIVETEXT: Manchester City-Monaco, rezultat final. Meci nebun la Manchester

Manchester City

Manchester City și AS Monaco s-au duelat pentru un loc în sferturile de finală ale celei mai importante competiții intercluburi din lume, Champions League. În prima manșă de la Manchester, într-o partidă spectaculoasă City s-a impus cu 5-3.

Cele două formații au disputat prima manșă a optimilor la Londra. Deși mare favorită Manchester City, formația antrenată de Pep Guardiola nu a avut deloc o viață ușoară cu liderul din Franța, AS Monaco.

Tot în această seară s-a disputat și partida dintre Bayer Leverkusen și Atletico Madrid (2-4).

DC News v-a ținut la curent cu cele mai importante evenimente din timpul întâlnirii dintre Manchester City și Monaco.

OPTIMI CHAMPIONS LEAGUE - Manchester City (ANG) - AS Monaco (FRA)

Echipele de start:

Caballero - Fernandinho, Otamendi, Stones, Sagna - De Bruyne, Toure, Silva - Sane, Aguero, Sterling

AS Monaco

Subasic - Mendy, Raggi, Glik, Sidibe - Bakayoko, Fabinho, Mbappe, Lemar, Silva - Falcao

Min 26 - GOOOLLL !!! Sterling deschide scorul pentru Manchester City (1-0)

Min 32 - GOOOLLL !!! După numai șase minute, Falcao restabilește egalitatea (1-1)

Min. 40 - GOOOLLL !!! Mbappe o aduce pe Monaco în avantaj pe terenul celor de la City (1-2), după o intoarcere spectaculoasă de scor chiar înainte de pauză. City are posesia, dar francezii sunt cei care au avut cele mai multe ocazii de gol.

Min. 50 - Radamel Falcao (Monaco), ratează o lovitură de la 11 metri!

Min. 58. - GOOOLLL !!! Aguero egalează pentru City, 2-2

Min. 61 - GOOOLLL !!! Falcao se răzbună pe lovitura ratată și face 2-3 pentru Moanco. Meci nebun la Manchester!

Min. 71 - GOOOLLL !!! Aguero egalează din nou pentru Manchester City (3-3)

Min. 77 - GOOOLLL !!! Stones o aduce pe City în avantaj. O revenire absolut spectaculoasă într-un festival de goluri! (4-3)

Min. 82 - GOOOLLL !!! Sane majorează avantajul lui City! (5-3)