Buzărnescu - Svitolina, rezultat final, Montreal. Meci de foc pentru Mihaela!

Mihaela Buzărnescu

Mihaela Buzărnescu (20 WTA) o va întâlni azi pe Elina Svitolina (5 WTA), în turul secund al turneului de la Montreal.

SET 3 Buzărnescu - Svitolina

UPDATE: BUZĂRNESCU NU MAI POATE CONTINUA MECIUL! PĂRĂSEȘTE TERENUL ÎN SCAUN CU ROTILE!

Moment extrem de grav! Buzărnescu calcă strâmb în timp ce fugea după o minge. Românca se prăbușește în lacrimi și urlă de durere. Svitolina i-a adus imediat o pungă cu gheață!

(w670)

3-4 Svitolina preia conducerea meciului. Buzărnescu are nevoie ca de aer de următorul game

3-3 Buzărnescu pare de nerescunoscut. Svitolina face break-ul la zero

3-2 Apar din nou greșeli în jocul Mihaelei. Svitolina își face serviciul. Românca va servi în setul decisiv

3-1 Ce păcat! Buzărnescu pierde serviciul după o dublă greșeală

3-0 Extraordinar! Mihaela joacă fabulos! Un nou break, scorul devine 3-0 pentru sportiva noastră

2-0 Buzărnescu joacă excelent! Trebuie să țină ritmul și să nu se relaxeze. Presiunea trece pe umerii Svitolinei

1-0 Break în debutul setului pentru Buzărnescu! Să sperăm că Mihaela va reuși să reziste din punct de vedere fizic

SET 2 Buzărnescu - Svitolina 7-6

7-6 FABULOS!!!!! Buzărnescu revine incredibil, câștigă 5 puncte consecutive și câștigă setul! Vom avea set decisiv

6-6 Serviciu câștigat clar de Svitolina! Vom avea tie-break! Mihaela va servi

6-5 Buzărnescu intră în ritm! Svitolina servește din nou pentru rămânerea în setul secund

5-5 Svitolina își câștigă serviciul la zero

5-4 Buzărnescu câștigă un game extrem de important. Svitolina va servi pentru a rămâne în set!

4-4 Mihaela Buzărnescu reușește break-ul într-un moment crucial și revine în meci! Egalitate din nou!

3-4 Svitolina reușește break-ul și va servi pentru a se distanța. Sportiva din Ucraina e aproape de victorie

3-3 Buzărnescu ratează din păcate șansa break-ului

3-2 Game superb jucat de Mihaela care se impune și trece în avantaj!

2-2 Svitolina egalează la 2 în setul secund

2-1 Buzărnescu apasă pe pedală și își câștigă serviciul. Setul este foarte important

1-1 Svitolina își câștigă serviciul la zero

1-0 Mihaela joacă foarte bine primul punct și își câștigă serviciul. Oboseala după turneul câștigat de la San Jose duminică își spune însă cuvântul. 14 greșeli neforțate din păcate pentru Mihaela

SET 1 Buzărnescu - Svitolina 3-6

3-6 Svitolina câștigă primul set al meciului

3-5 Mihaela se luptă extraordinar, rămâne în set! Svitolina va servi pentru a câștiga setul

2-5 Sportiva din Ucraina nu îi dă nicio șansă Mihaelei! Buzărnescu va servi pentru a rămâne în joc

2-4 Buzărnescu își face serviciul, iar Svitolina va servi

1-4 Buzărnescu recuperează un break! Câștigă la zero pe serviciul Svitolinei. Mihaela va servi

0-4 Un nou break! Mihaela nu se regăsește și continuă să greșească foarte ușor

0-3 Svitolina e de neoprit. Elina domină total începutul de meci

0-2 Break Svitolina! Ucrineanca urmează la serviciu și se poate desprinde în primul set!

0-1 - Svitolina își câștigă serviciul, deși Buzărnescu a dat semne de revenire. Mihaela urmează la serviciu

Svitolina va servi prima

UPDATE: Meciul va începe în jurul orei 20:00

Buzărnescu - Svitolina, rezultat final Montreal Meci de foc pentru Mihaela Buzărnescu la Montreal, unde o va întâlni pe Svitolina, locul 5 mondial.

Buzărnescu - Svitolina, rezultat final Montreal Buzărnescu s-a calificat ieri în turul al doilea al turneului WTA de la Montreal, dotat cu premii totale în valoare de 2,82 milioane dolari, învingând-o în două seturi, 6-2, 7-5, pe chinezoaica Qiang Wang, venită din calificări.

Buzărnescu - Svitolina, rezultat final Montreal Amintim că duminică, Buzărnescu i-a trecut duminică în palmares primul său titlu WTA, la San Jose (California), şi-a asigurat un cec de 14.860 dolari şi 60 de puncte WTA.

Buzărnescu - Svitolina, rezultat final Montreal Forma excelentă în care se află, îi oferă Mihaelei o șansă importantă în meciul de astăzi, împotriva ucrainiencei Svitolina, mare favorită pe hârtie.

Buzărnescu - Svitolina, rezultat final, Montreal Partida dintre Buzărnescu și Svitolina va începe azi, în jurul orei de 19:30. Meciul va fi transmis pe Digi Sport, dar și în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.