Cele mai citite

Box: România a încheiat participarea la Campionatele Europene de tineret cu două medalii de bronz

Box: România a încheiat participarea la Campionatele Europene de tineret cu două medalii de bronz

România a încheiat, luni, participarea la Campionatele Europene de box pentru tineret de la Sofia cu două medalii de bronz, ambele obţinute la feminin. 

Bianca Cobzaru a cucerit bronzul la cat. 54 kg, după ce a fost învinsă în semifinale de irlandeza Niamh Chloe Fay, la puncte, cu 5-0. Denisa Elena Petre şi-a adjudecat şi ea o medalie de bronz, la cat. +81 kg, după ce a abandonat în repriza a doua a semifinalei cu ucraineanca Maria Krivonis. România a aliniat 14 pugilişti la Sofia, 7 băieţi şi 7 fete. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Competitii
Citește mai multe din Competitii
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Sondajul momentului: Trece Guvernul Veștea astăzi de votul Parlamentului?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close