Cele mai citite

Baschet masculin: CSM CSU Oradea a debutat cu o victorie la Memorialul Antonio Alexe 2019

Baschet masculin: CSM CSU Oradea a debutat cu o victorie la Memorialul Antonio Alexe 2019

CSM CSU Oradea, campioana României la baschet masculin, a învins formaţia maghiară Szolnok Olaj KK, cu scorul de 87-74, luni seara, în partida de deschidere a ediţiei 2019 a Memorialului ''Antonio Alexe'', în sala cu acelaşi nume din Oradea. 

Orădenii au făcut diferenţa în a doua jumătate a meciului. De la gazde s-au remarcat Aaron Broussard, cu 21 puncte, 7 recuperări şi 4 pase decisive, Kris Richard, cu 16 puncte, 5 recuperări, Dragan Zekovic, 13 puncte, potrivit site-ului clubului CSM CSU Oradea. De la oaspeţi, Andre Jones a totalizat 19 puncte, iar Dakarai Tucker a contribuit cu 18 puncte. Marţi, de la ora 19:00, va avea loc partida dintre Szolnok Olaj KK şi MZT Skopje, iar miercuri, tot de la ora 19:00, CSM CSU Oradea primeşte replica echipei nord-macedonene MZT Skopje. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Sondajul momentului: Trece Guvernul Veștea astăzi de votul Parlamentului?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close