Cele mai citite

ANI de abuz i-au adus MOARTEA unei tinere atlete. Și-a luat viața la 22 de ani

abuz_coreea_de_sud_83777700
Imagine cu rol ilustrativ

O tânără atletă sud-coreeană și-a luat propria viață după ce a depus mai multe plângeri de abuz împotriva antrenorului său.

Conform BBC, Choi Suk-hyeon, de doar 22 de ani, a spus că a înfruntat ani întregi de abuz, însă plângerile sale către autoritățile sportive au fost ignorate. Ea s-ar fi sinucis săptămâna trecută, relatează presa locală.

Sud-coreeana era o atletă și a fost selectată în echipa națională de triatlon în 2015, pe când era doar o adolescentă. Mai multe sportive din Coreea de Sud au raportat abuzurile antrenorilor lor de-a lungul anului.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
x close