Cele mai citite
Urmărește dezbaterea live

Anglia va susţine două meciuri test cu Japonia în 2020

Anglia va susţine două meciuri test cu Japonia în 2020

Echipa de rugby a Angliei, vicecampioană mondială, va disputa anul viitor două meciuri test cu Japonia, pe terenul gazdei Cupei Mondiale 2019, relatează L'Equipe.

Anglia, învinsă de Africa de Sud (12-32) în finala Cupei Mondiale 2019, va reveni în 2020 în Japonia pentru două meciuri test cu XV-le Florii de cireş, programate pe 4 iulie la Oita respectiv pe 11 iulie la Kobe. Japonia nu a înfruntat niciodată acasă XV-le Trandafirului.

Cele două echipe s-au întâlnit doar de două ori, ultima oară în noiembrie 2018 pe Twickenham, când Anglia a câştigat cu 35-15.
AGERPRES

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
x close