Cele mai citite

Andreea Chițu, campioana României la judo, medalie de bronz la Grand Prix Budapesta

Autor: Ema Apostu
judo_34925900

Andreea Chițu a câștigat medalia de bronz la Grand Prix Budapesta 2019.

Campioana României la judo, Andreea Chițu, a învins-o, pe campioana Braziliei, Valentim Eleudis, la Grand Prix Budapesta. Sportiva a câștigat medalia de bronz, potrivit Realitatea TV.

Andreea Chițu a reușit să treacă în primele faze de Diyora Keldiyorova din Uzbekistan, apoi de Ana Kazyulina din Kazahstan, însă a fost învinsă de japoneza Chishima Maeda.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Alte sporturi
Citește mai multe din Alte sporturi
x close