Academica Clinceni - Chindia Târgoviște, rezultat final în Liga 1

Academica Clinceni s-a înfruntat, vineri, cu Chindia Târgoviște, în etapa cinci a Ligii 1.

Academica Clinceni s-a impus în faţa dâmboviţenilor cu scorul de 3-1. Scorul a fost deschis în minutul 3 de către Burlacu (Chindia Târgoviște). Vojtus a egalat în minutul 19, iar în minutul 25, Barbu a înscris pentru Academica Clinceni. Cel de-al treilea gol al celor din Clinceni a fost marcat de Buziuc în minutul 63.

Echipele de start:

Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Răuță, Patriche, Dobrescu – Șut, Ion – Buziuc (Bus '82), Barbu (Cebotaru '72), Nsiah (Pârvulescu '57) – Vojtus

Chindia Târgoviște: Aioani – Neciu, Leca, Benga (Dinu '59), Martac – Bic, Dudea (Florea '46) – Neguț, Yameogo (Mihai '46), Burlacu – Voduț