Preliminarii Cupa Mondială: Rezultate şi surprizele serii

Marţi seară s-a desfăşurat o nouă rundă de meciuri pentru calificarea la Campionatul Mondial din Rusia, care va avea loc în anul 2018. A fost o seară cu rezultate surpriză, printre ele numârându-se îngrângerea reprezentantivei Danemarcei cu Muntenegru, egalul Angliei din Slovenia, dar şi scorul alb al Cehiei în întâlnirea cu mult mai modesta echipă a Azerbaijanului.

Iată rezultatele complete ale serii de marţi:

Kazakhstan-România 0-0, România trece pe lângă trei puncte in minutul 88 prin ratarea imensă a lui Enache.

Cehia-Azerbaijan 0-0, Un rezultat surpriză. Cehia nu reuşeşte să înscrie în poarta Azerbaijanului

Danemarca-Muntenegru 0-1, Cu siguranţă rezultatul surpriză al serii.

Germania-Irlanda de Nord 2-0, Au înscris Draxler şi Khedira în prima repriză

Lituania-Malta 2-0, victorie aşteptată a lituanienilor

Norvegia-San Marino 4-1, San Marino reuşeşte să înscrie în poarta norvegienilor

Polonia-Armenia 2-1, Polonezi reuşesc o victorie în minutul 95, prin Lewandowski

Slovacia-Scoţia 3-0. Scor de neprezentare pentru slovaci

Slovenia-Anglia 0-0, Englezii nu reuşesc să înscrie un gol prin care să îşi asigure cele trei puncte.