€ 5.0914
|
$ 4.3359
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3359
 

Mircea Albulescu a fost externat. Cum se simte

mircea_albulescu_72103700
 

Actorul Mircea Albulescu a fost externat de la Institutul de Boli Cardiovasculare din Timişoara, unde a fost operat pe cord, şi va fi internat într-un centru de recuperare din Bucureşti.

Potrivit Mediafax, actorul a glumit cu jurnaliştii care îl aşteptau, spunându-le că nu va merge acasă, ci \"la un spital plin cu fete frumoase\".

Citește și: Mircea Albulescu, fotografie emoționantă după operația pe cord



\"Nu mă duc acasă, mă duc la spital, mă duc la un spital plin de fete frumoase, de băieţi deştepţi, plin de doctori, care toţi îmi vor spune stai cuminte, stai cuminte, totul o să fie bine. O să fie bine până când? Până joi, bineînţeles. Bine că a trecut o perioadă, nu a fost uşor, nu a fost frumoasă, nu am fost nici devreme acasă. Neapărat să fim cu toţii sănătoşi, neapărat cu toţii să venim la teatru, neapărat cu toţii să citim, să ascultăm, să privim gesturile artistice. E un balsam bun pentru sufletul fiecăruia dintre noi\" a spus Mircea Albulescu.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close