EURO 2016, Grupa B. Anglia — Țara Galilor - LIVE SCORE

Partida dintre Anglia și Țara Galilor este una dintre cele mai așteptate ale Grupei B de la Euro.

ANGLIA - ȚARA Galilor, scor 2 - 1

Minutul 91. Sturridge marcheaza pentru Anglia.

Minutul 55. Vardy ii salveaza pe englezi, la 10 minute dupa ce a intrat in teren.

În minutul 41, Bale inscrie dintr-o lovitura libera de la 35 de metri, Hart a atins mingea cu varful degetelor, dar nu a reusit sa o respinga. Are si Hart vina lui, sutul nu a fost plasat chiar langa bara, dar mingea a luat o traiectorie inselatoare.

Clasament:

1. Anglia         4p
2. Tara Galilor 3p
3. Slovacia     3p
4. Rusia         1p

Întâlnirea de pe ”Stade Bollaert-Delelis”, din Lens, care va fi condusă la centru de către arbitrul german Felix Brych, poate fi cea care să-i trimită pe galezi în ”optimi” în cazul unui succes.

Selecționata lui Gareth Bale a câștigat primul meci dela turneul final, 2-1 cu Slovacia, în timp ce Rooney&co. au remizat cu Rusia, scor 1-1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori, iar Anglia conduce bilanțul confruntărilor cu 13 victorii. Galezii au câștigat de trei ori, alte trei partide terminându-se la egalitate.