Voiculescu anunță că a câștigat un proces cu Băsescu
Publicat pe 17 apr 2013, 00:11
Președintele fondator al Partidului Conservator, Dan Voiculescu, a declarat marți seara la TVR1 că câștigat un proces în fața lui Traian Băsescu, după ce președintele i-a atribuit lui Voiculescu în campania din 2009 afirmația "Degeaba avem puterea dacă nu avem și justiția".
"L-am dat în judecată şi am decizia Tribunalului de acum două săptămâni în care se spune foarte clar că (Traian Băsescu - n.r) a făcut o faptă ilciită. Eu am trimis decizia domnului Barroso, am trimis-o tuturor ambasadelor. [...] E o faptă ilicită confirmată de Tribunal. Probabil Tribunalul, de ruşinea preşedintelui, nu a făcut-o publică", a spus Voiculescu la emisiunea "Prim plan".
Contactat de emisiunea difuzată de TVR, purtătorul de cuvânt al Președinției, Bogdan Oprea, a spus că nu are niciun comentariu.
-
-
-
- Deciziile de ultimă oră ale Guvernului, luate în această seară31.03.2026, 20:13
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Corneliu Ștefan: PSD trebuie să rămână partidul responsabilității30.03.2026, 10:28
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Adrian Năstase: Primul lucru pe care trebuia să-l facă Guvernul Bolojan26.03.2026, 15:22
-
-
-
-
-
-
-
-
- Ce prevede OUG care declanșează criza carburanților în România26.03.2026, 09:31
- Sorin Grindeanu respinge tranșant o alianță între PSD și AUR / video25.03.2026, 21:46
-
-
-
-
-
-
-
-