DCNews Politica Alegerile pentru conducerea PNL Timişoara, suspendate şi amânate, după certuri între susţinătorii candidaţilor

Alegerile pentru conducerea PNL Timişoara, suspendate şi amânate, după certuri între susţinătorii candidaţilor

Foto: pixabay.com

Cea mai mare nemulţumire a susţinătorilor lui Ambruş a fost aceea că de pe listele de votanţi au şterse 150 de nume, pe motiv că nu au buletin de Timişoara sau rezidenţa în municipiu şi nici nu au fost lăsaţi să intre în sala conferinţei de alegeri, de la Filarmonica Banatul, transmite Agerpres.

Susţinătorii lui Ambruş au huiduit în faţa clădirii Filarmonicii atât echipa lui Tabără, cât şi pe preşedintele interimar al filialei judeţene, Alin Nica.

În urma acestor nemulţumiri şi certuri, Alin Nica a anunţat suspendarea alegerilor şi faptul că vor fi reprogramate, după o discuţie în Biroul Politic Judeţean al PNL cu privire la "această situaţie foarte serioasă". 

Știri similare din categoria Politica Vezi toate articolele